5 grudnia 2017 – Dzień Darmowej Dostawy

Redakcja IUVENIS - 29.11.2017
77

5 grudnia 2017 – Dzień Darmowej Dostawy

Już 5 grudnia br. po raz ósmy przeprowadzona zostanie ogólnopolska akcja pod nazwą Dzień Darmowej Dostawy. Ma ona na celu promowanie w Polsce zakupów przez Internet.


I choć przyzwyczajeni jesteśmy do tradycyjnej formy zakupów, w której bierzemy produkt do ręki i od razu kupujemy, sklepy internetowe zyskują coraz większą popularność. Dzień Darmowej Dostawy jest jedną z kolejnych akcji promujących kupowanie przez Internet. Dzięki niej klienci mogą skorzystać z dostawy bez kosztów, co pozwala nieraz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Na stronie dziendarmowejdostawy.pl możemy zobaczyć listę sklepów, które 5 grudnia umożliwią zamówienie towaru bez kosztów dostawy. Wśród ponad 1400 stron internetowych znajdują się chociażby apteki, sklepy z artykułami medycznymi, ale również meblowe, spożywcze, czy chociażby obuwnicze. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Korzyścią dla klienta jest oczywiście darmowa dostawa, właściciele witryn internetowych przyciągają w tym dniu nowych kupujących.

Zakup w sklepie internetowym pod względem prawnym

Jesteśmy przyzwyczajeni do kupowania produktów „od ręki”, dzięki czemu zazwyczaj od razu wiemy, że ich stan techniczny jest w porządku. Wiele osób wzbrania się przed kupowaniem przysłowiowego kota w worku. Dopiero w momencie dostawy dowiadujemy się, czy dany produkt spełnia nasze oczekiwania i czy jest zgodny z opisem, zamieszczonym na stronie internetowej.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że często towary w sklepach internetowych są tańsze, gdyż sprzedawca nie ponosi dodatkowych kosztów utrzymania powierzchni sklepu. To skłania do skorzystania z zakupów. Jeśli zaś towar nie spełni naszych oczekiwań, bądź zostanie uszkodzony w trakcie transportu, przepisy prawa stoją po naszej stronie. Mamy możliwość zareklamować wadliwy towar w ciągu dwóch lat od jego zakupu, a w terminie 14 dni możemy odstąpić od umowy zawartej na odległość. Takie odstąpienie zobowiązuje sprzedawcę do zwrócenia nam pieniędzy za oddany towar.

Comments

comments

77
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...