80-letnia kulturystka, która nigdy nie rezygnuje – historia Ernestine Shepherd

Redakcja IUVENIS - 02.01.2018
165

80-letnia kulturystka, która nigdy nie rezygnuje – historia Ernestine Shepherd

Swoją przygodę z siłownią rozpoczęła w wieku 56 lat za namową siostry. Dziś Ernestine Shepherd ma 80 lat i jest najprawdopodobniej najsłynniejszą, najstarszą kulturystką na świecie.


Jej historia pokazuje, że nigdy nie jest za późno na zmianę. Choć aktywność fizyczna nie była jej mocną stroną, to po pięćdziesiątce diametralnie zmieniła swoje życie. Efekty widać też dzisiaj – seniorka ma niezwykle umięśnione ramiona, uda, brzuch. To zasługa treningów, jakie codziennie odbywa. Sypia jedynie 3-4 godziny, gdyż tyle w zupełności jej wystarczy na regenerację. Dzień zaczyna o 2:30 w nocy od 16-kilometrowej przechadzki. Następnie prowadzi treningi dla kobiet, które pozwalają jej nie tylko motywować innych, ale również utrzymywać własne ciało w wyśmienitej kondycji.

 

Jak podaje portal wp.pl, Ernestine trafiła w 2011 roku do Księgi Rekordów Guinnessa, oprócz tego prowadzi również wykłady motywacyjne. Cieszą się one ogromną popularnością, co specjalnie nie dziwi. 80-latka jest symbolem zmiany, której można dokonać w każdym wieku.

Jej życie prywatne również ją zahartowało. Kiedy zmarła jej siostra, z którą była bardzo zżyta, popadła w depresję. Dopiero po kilku latach udało jej się z nią wygrać, jak sama podkreśla, bez miłości męża i syna nie dałaby rady. Gdy się podniosła, stała się nie tylko silniejsza, ale również bardziej aktywna. Obecnie śledzi ją na Facebooku ponad 250 tys. osób. Jest niezwykle inspirującą postacią, która zamiast szukać wymówek, po prostu zmieniła swój sposób na życie.

Dziś trudno uwierzyć, że ma 80 lat. Ernestine pokazała, że rozpoczęcie treningów po 50 roku życia jest możliwe, ale i pozwala nadrobić zaległości w dbaniu o siebie. Motywuje więc innych, mając jednocześnie mnóstwo energii i zapału. Sport i właściwa dieta stały się jej nowym sposobem na życie, a efekty zmian widać jak na dłoni.

Comments

comments

165
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...