93-letnia Irma pojechała do Kenii, by pomóc w tamtejszym sierocińcu

Redakcja IUVENIS - 27.02.2018
36

93-letnia Irma pojechała do Kenii, by pomóc w tamtejszym sierocińcu

Ta historia poruszyła włoskie media. Irma, 93-letnia Włoszka wyruszyła do Kenii, by wspomóc tamtejszy sierociniec. Do tej pory seniorka wysyłała wpłaty, jednak ostatecznie doszła do wniosku, że to za mało. Postanowiła zaangażować się osobiście.


Jak podaje Rzeczpospolita, o całej sprawie poinformowała na Facebooku wnuczka Irmy, Elisa. Zamieściła na portalu zdjęcie babci, które otrzymała od swojej mamy:

 

Seniorka postawiła sprawę jasno – powiedziała do swojej córki:

Jedźmy do Kenii. Albo raczej ja jadę, a ty jeśli chcesz, to też zapraszam.

Irma, pochodząca z Noventana Vicentina w prowincji Vicenza, jest więc niezwykle zdeterminowaną osobą, która jasno wyznaczyła sobie zadanie. W Kenii wspólnie z córką będzie przebywać 3 tygodnie, chyba że zechce zostać dłużej. Jej wnuczka przewiduje, że taki scenariusz jest prawdopodobny, gdyż jej babcia ma niezwykle wielkie serce i jest bardzo energiczna. Elisa jest zresztą zachwycona postawą seniorki, gdyż pod zamieszczonym zdjęciem napisała:

To jest moja babcia Irma, 93-letnia młoda dama, która dziś wyrusza do Kenii. Nie do jakiejś turystycznej miejscowości, ale do sierocińca dla dzieci w wiosce. Pokazuję ją, bo wierzę, że każdy z nas powinien zachować brawurę, a nie tylko przeżyć swoje życie.

Seniorka sama zdecydowała, że przekazywanie wpłat na sierociniec już nie wystarczy. Dotychczas wpłacała pieniądze na placówkę  stworzoną przez misjonarza z okolicy. Doszła jednak do wniosku, że może pomóc jeszcze bardziej. Spakowała więc swoją czerwoną walizkę i wyruszyła w podróż,by zostać wolontariuszem. Gdy dotarła do celu, jej wnuczka ponownie zamieściła informacje wraz ze zdjęciami, na których widać nie tylko radość dzieci, ale i seniorki:

 

Irma stała się bohaterką dla swojej wnuczki, nauczyła ją też szacunku do drugiego człowieka i tego, że należy mu pomagać.

Comments

comments

36
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...