Aasy Netu- tajniki internetu dla kobiet 45-70

Informacja prasowa - 25.07.2017
95

Aasy Netu- tajniki internetu dla kobiet 45-70

Trwa internetowa akcja edukacyjna „Aasy Netu”, której celem jest zachęcenie kobiet między 45 a 70 rokiem życia do poznania tajników Internetu. Zamysłem organizatorów jest także zmotywowanie młodszych pokoleń do czynnego wspierania w nauce swoich mam, babć i sąsiadek. Uczestnicy akcji mogą wziąć udział w konkursie i wygrać laptopa, smartfona lub tablet.


Multimedialny, bezpłatny program nauczania „Aasy Netu” powstał z myślą o dojrzałych wiekiem, ale początkujących, jeśli chodzi o umiejętności, użytkowniczek Internetu. Dzięki serii filmów, przy aktywnym wsparciu swoich bliskich, mogą one w łatwy sposób nauczyć się m.in. pisać maile, wysyłać zdjęcia, prowadzić rozmowy on-line i wyszukiwać interesujące je informacje w Internecie.

Materiały edukacyjne

Każdy z filmów ma swój odpowiednik w postaci materiału edukacyjnego, mającego formę infografiki. Można go pobrać i wydrukować, aby służył jako przewodnik w trakcie codziennej nauki. Na stronie kampanii udostępniony jest również słownik podstawowych pojęć w formie pytań i odpowiedzi. Dzięki niemu uczestniczki programu dowiedzą się m.in. czym tak naprawdę jest Internet, co to jest wyszukiwarka, czym się różni laptop od tabletu i jak wymówić słowo Gmail.

Aasy Netu- tajniki internetu dla kobiet 45-70

Program nauczania „Aasy Netu” powstał głównie z myślą o dojrzałych Polkach, ponieważ to one są najbardziej narażone na wykluczenie cyfrowe. Problem ten dotyczy zwłaszcza kobiet po 45 roku życia, jak wynika z Raportu Aasa – Polki Wykluczone Cyfrowo 2017, opracowanego we współpracy z Kantar Public. W Polsce żyje ponad 2 miliony takich kobiet, które nie mają dostępu do internetowej skrzynki pocztowej, portali społecznościowych, komunikatorów, przez co często mają utrudniony kontakt ze swoją rodziną oraz bliskimi.

Konkurs z nagrodami

W ramach akcji organizowany jest konkurs z nagrodami, do którego mogą zgłosić się zarówno uczestnicy kursu internetowego „Aasy Netu”, jak i osoby, które nie biorą w nim aktywnie udziału, ale wspierają w jego ukończeniu swoich bliskich. Zadaniem konkursowym jest udzielenie odpowiedzi na dwa pytania:

  • W jaki sposób udział w akcji edukacyjnej „Aasy Netu” pomógł Tobie lub bliskiej Ci osobie w opanowaniu podstaw korzystania z Internetu?

  • Jak dzięki temu zmieniło się życie Twoje lub bliskiej Ci osoby?

Zgłoszenia w formie krótkiego tekstu lub filmu należy przesłać do 18 sierpnia br. za pomocą formularza na stronie kampanii www.aasynetu.pl/konkurs-aasy-netu. Autorzy 30 najlepszych odpowiedzi mają szansę wygrać laptopa, smartfona lub tablet. Ogłoszenie listy osób nagrodzonych nastąpi 15 września 2017 roku.

Organizatorem akcji edukacyjnej i konkursu jest Aasa Polska, technologiczna firma finansowa, wywodząca się z Estonii i Finlandii – krajów będących liderami cyfryzacji w Europie. Operując na rynku polskim, Aasa chce się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie wykorzystywania Internetu i nowych technologii, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

Dodatkowe informacje o akcji i konkursie znajdują się na stronie www.aasynetu.pl/konkurs-aasy-netu.

 

 

Comments

comments

95
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...