Akademia Liderów 60+ zaprasza na bezpłatne warsztaty dotyczące chorób otępiennych, w tym Alzheimera

Redakcja IUVENIS - 16.11.2017
138

Akademia Liderów 60+ zaprasza na bezpłatne warsztaty, dotyczące chorób otępiennych, w tym Alzheimera

Demencja starcza, w tym również Alzheimer, to choroby, które powoli odbierają nam bliskich. Tematyka jest ważna przede wszystkim dla osób pośrednio bądź bezpośrednio zmagających się z tym problemem. I choć statystyki ulegają poprawie, to nadal choroba atakuje około 5% osób po siedemdziesiątce.


Aby móc skutecznie zajmować się osobą z zespołem chorób otępiennych, należy przede wszystkim się edukować. Z pomocą w Warszawie przychodzi Akademia Liderów 60+, która w ramach prowadzonych projektów organizuje bezpłatne warsztaty, obejmujące tę tematykę. Zajęcia są skierowane do wolontariuszy i opiekunów z zakresu pracy z osobami z zespołem chorób otępiennych, w tym choroby Alzheimera.

Spotkanie odbędzie się 18 listopada w Centrum Alzheimera w Sali szkoleniowej przy al. Wilanowskiej 257 w Warszawie, w godzinach 11:00-13:00. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 797 320 797 (czynny w godzinach 9:00-15:00, od poniedziałku do piątku). Drugi z cyklu warsztatów odbędzie się tydzień później, 25 listopada br.

Comments

comments

138
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...