Babcia do wynajęcia? Najlepsza opieka dla wnuka

Redakcja IUVENIS - 24.01.2018
172

Babcia do wynajęcia? Najlepsza opieka dla wnuka

W Internecie pojawia się coraz więcej ogłoszeń w rodzaju „Babcia do wynajęcia”. Nie chodzi o nic innego, jak o najlepszą opiekę nad dzieckiem.


W trakcie audycji RMF FM można było usłyszeć, że jest to nowa tendencja, obserwowana w Internecie. Coraz więcej kobiet na emeryturze oferują swoją pomoc na portalach ogłoszeniowych, czy też społecznościowych. Przeciętna opłata za godzinę opieki waha się od 10 do 20 zł, a babcie traktują dziecko jak własnego wnuka.

Ilość takich ogłoszeń cały czas się zwiększa, co pokazuje, że nie kobiety nie tylko chcą dorobić do swojej emerytury, ale również utrzymać kontakt z drugim człowiekiem. Pisaliśmy już, że relacja babci w wnuczkiem jest czymś zupełnie innym, niż matki z synem. Seniorzy bardziej doceniają kontakt z dziećmi, a praca opiekunki pozwala im na rozwinięcie nowych relacji.

Takie wsparcie przyszywanej babci, gdy prawdziwej już nie ma, albo jest daleko, wpływa pozytywnie na rozwój młodego człowieka. Babcia do wynajęcia ma też większe doświadczenie w opiece nad dziećmi niż młode opiekunki. Żadna z 20- czy 30-latek może pochwalić się wychowaniem własnych dzieci i wnuków. Ta forma współpracy między rodziną, a wynajmowaną babcią jest więc z korzyścią obopólną – rodzice zyskują odpowiednią opiekę dla dziecka, a babcia nie tylko dorabia, ale także aktywizuje się społecznie.

Cała audycja do wysłuchania tutaj:

Comments

comments

172
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...