Babcia Louisa i jej niesłabnąca miłość do skuterów

Redakcja IUVENIS - 02.01.2018
224

Babcia Louisa i jej niesłabnąca miłość do skuterów

Babcia Louisa, mieszkająca we włoskim miasteczku Città di Castello, w wieku 106 lat nie zwalnia tempa. Można powiedzieć, że dosłownie – jedną z jej ulubionych czynności jest jazda na skuterze.


Vespa to model, który po raz pierwszy został zaprojektowany w 1946 roku przez włoskiego inżyniera Carradino D’Ascanio. Jak podaje portal scigacz.pl, Louisa miała wtedy 35 lat, była młodą wdową i matką trójki dzieci. To były zupełnie inne czasy, w których kobiety dopiero co zyskały prawa wyborcze. Nic więc dziwnego, że widok Louisy na skuterze wywoływał nie lada kontrowersje lokalnej społeczności. W ten sposób młoda wtedy kobieta wyrażała siebie i dawała sobie moment wytchnienia od trudnej codzienności.

Pomimo tego, że została sama, świetnie sobie poradziła. Wychowała samodzielnie trójkę dzieci, a jej pasja, związana ze skuterem Vespa, trwa do dzisiaj. 106-latka ostatnią przejażdżkę odbyła w święta, co zmartwiło jej rodzinę ze względu na niskie temperatury. Jednak Babcia Louisa jest silną osobowością, więc jak już coś postanowi, to nikt jej nie zatrzyma.

Jednak jazda na skuterze to nie jedyny powód, dla którego jest znana w rodzinnej miejscowości Città di Castello. Babcia Louisa otrzymała dotychczas wiele nagród za wkład w rozwój bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jej aktywność nie ogranicza się więc do samej jazdy. 106-latka czuje się odpowiedzialna za rzeczywistość, jaka ją otacza, a przestrzeganie zasad i szacunek dla drugiego człowieka są jednymi z najważniejszych dla niej wartości. Można więc wiele się nauczyć od energicznej kobiety, która nadal nie zwalnia tempa.

Comments

comments

224
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...