Babciu zaproś wnuczków do wspólnego lepienia pierogów na Wigilię

Redakcja IUVENIS - 07.12.2017
151

Babciu zaproś wnuczków do wspólnego lepienia pierogów na Wigilie

Święta zbliżają się do nas wielkimi krokami. Wszędzie widzimy już lampki, bombki i choinki. Sklepy przystrojone są od dawna  świątecznymi dekoracjami.

Zwykli ludzie również powoli przygotowują się do Świąt. W tej dziadzinie króluje kuchnia. Wszyscy przecież czekają na wigilijne przysmaki. Zazwyczaj w przygotowaniu tych rarytasów specjalizują się babcie, które zwykle nie dopuszczają nikogo do garów- a to wielka szkoda!

Przecież to świetna okazja do nawiązania więzi z wnuczkami i stworzenie nowej, rodzinnej tradycji. Tak, dzieci mogą troszkę zawadzać podczas przygotowań, ale takie rozwiązanie posiada dużo plusów. Przede wszystkim jest to świetna okazja do lepszego poznania się wzajemnie (Niestety nie zawsze wnuczkowie i dziadkowie znają się tak jak powinni). Zrozumieć się wzajemnie i dobrze się bawić.

Pomyśl, ile przyjemniej będzie usiąść wspólnie w dniu Wigilii przy stole zastawionym przysmakami, które dziełem są wspólnej pracy. Twojej i wnuczków. Pomyśl, czy święta nie będą wówczas pełniejsze, może potrawy świąteczne nie osiągną idealnego smaku, ale proszę uwierzyć, że będą dla Was o wiele smaczniejsze niż zwykle!

Comments

comments

151
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...