Babushka_1927 – 90-letnia podróżniczka podbija Instagram

Redakcja IUVENIS - 14.02.2018
178

Babushka_1927 – 90-letnia podróżniczka podbija Instagram

Jelena Jerkowa to kolejny przykład kobiety, która udowadnia, że na realizację marzeń nigdy nie jest za późno. Znana na Instagramie jako babushka_1927 zdobywa coraz większą popularność, publikując zdjęcia ze swoich wojaży.


Podróże rozpoczęła dopiero w wieku 83 lat. Wcześniej, ze względu na sytuację gospodarczo-polityczną, ale też życiową, nie mogła sobie pozwolić na zwiedzanie różnych zakątków Ziemi. Przez większość swojego życia Jelena mieszkała w Krasnojarsku, 3 co do wielkości mieście na Syberii. Nadal jest związana z tym miejscem, gdyż traktuje je jako swoją „bazę wypadową”. Jak podaje portal o2.pl, babushka_1927 tutaj sprzedaje kwiaty i szyje sukienki, a prawie każde zarobione pieniądze przeznacza na podróże.

 

Tajlandia, Wietnam, Teneryfa, a może Niemcy?

Choć Jelena podróżuje stosunkowo od niedawna, bo od 7 lat, to już zdążyła zwiedzić naprawdę sporo miejsc. W Tajlandii pływała kajakiem oraz „zaprzyjaźniła się” ze słoniami, w Wietnamie zaś jeździła motorowerem i smakowała tamtejszą kuchnię. Babushka_1927 lubi zarówno aktywny wypoczynek, jak i relaksowanie się z drinkiem z kolorową parasolką. Na Teneryfie wdrapała się na najwyższy wulkaniczny szczyt Teide, ale też korzystała z uroku hotelu, pluskając się w basenie. Jelena znajduje idealną równowagę pomiędzy aktywnym wypoczynkiem, a cieszeniem się z mniej wymagających atrakcji turystycznych.

 

Seniorka spełniła również jedno ze swoich marzeń, zawierające się w pasji do podróżowania. Swoje 90 urodziny Jelena spędziła na Dominikanie, co sprawiło jej ogromną radość. Zresztą wystarczy spojrzeć na jej profil na Instagramie, który prowadzi jej wnuk. Na prawie każdym zdjęciu babushka_1927 jest szeroko uśmiechnięta i zadowolona. Przez większość swojego życia nie mogła swobodnie podróżować, jednak teraz spełnia swoje marzenia, odwiedzając miejsca jedno po drugim.

 

Фото/ Photo: @kumantsova_anna @sofie.sachik @julia_garuda 9⃣0⃣-летие удалось!🎊 Вчера был невероятный день: русское сообщество Доминиканы организовало настоящий праздник на День рождения! 🎉🎊Отправили на пиратском корабле в путешествие, где прошло морское сражение пиратов, а также морских животных – скатов и акул! А потом угостили морковным тортом!🎂 Ребята, счастья вам и успехов во всем! И спасибо, спасибо за все @oceanadventurespc @huracancafeweddings @caribbeanwedding @kumantsova_anna @ksushapetrina @mari_m_a @olgastylist_dr @julia_garuda @sofie.sachik @dominicana_feliz_mama Пожалуйста, отпишитесь все в комментариях, кто был вчера, задружим и отметим! #dominicanrepublic #babushka #бабушка1927 #babushka_1927 #babushka1927 #еленаерхова #babalena #elenaerkhova #супербабушка #siberia #krasnoyarsk #sberbank

Post udostępniony przez Баба Лена Ерхова (@babushka_1927)

Skąd ma na to pieniądze? Jelena otrzymuje wyższą niż standardowa emerytura ze względu na służenie na froncie w trakcie II WŚ. Dodatkowo dorabia, sprzedając kwiaty i szyjąc. Wraz z rozwojem jej konta na Instagramie, które obserwuje już prawie 60 tys. osób, zaczęły pojawiać się dodatkowe możliwości. Obserwatorzy robią zbiórki pieniędzy, aby umożliwić babushce kolejnych miejsc. Wraz z rozwojem profilu i zyskiwaniem popularności, pojawiają się też propozycje pomocy od organizatorów wycieczek, oferujących zniżki. Coraz częściej też wielkie firmy sponsorują Jelenie całe wyjazdy.

Jelena Jerkowa pokazuje, że na realizację marzeń nigdy nie jest za późno. Dzięki temu, że podjęła działania i przełamała swój strach do podróżowania, dziś jest z pewnością bardzo szczęśliwą seniorką, radośnie wypatrującą kolejnego dnia.

Comments

comments

178
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...