Bezpieczny senior na Uniwersytecie III Wieku w Legionowie

Redakcja IUVENIS - 08.12.2017
241

Bezpieczny senior na Uniwersytecie III Wieku w Legionowie

Po raz kolejny w tym roku, tym razem w Legionowie, zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne Bezpieczny Senior. Policjanci przestrzegali osoby starsze o ewentualnych zagrożeniach.


Prowadząca zajęcia asp. szt. Justyna Stopińska poruszyła zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa seniorów. Jak podaje toiowo.eu, osoby starsze poznały wiele przykładów zagrożeń, w tym też mechanizmy metod na wnuczka oraz policjanta. Jak pokazują ostatnie doniesienia, takie zajęcia są potrzebne, gdyż seniorzy muszą wykazać się nie lada czujnością, aby nie dać się oszukać.

Policjantka prowadząca zajęcia poruszyła też temat bezpieczeństwa na drodze i uczuliła słuchaczy na noszenie odzieży z odblaskami, dzięki której będą lepiej widoczni po zmroku. Seniorzy zapoznali się także z systemem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, pokazującym wykroczenia i przestępstwa na terenie całego kraju.

Asp. szt. Justyna Stopińska, rozdając ulotki informacyjne, uczuliła  seniorów, aby ci kontaktowali się ze służbami w przypadku próby wyłudzenia czy oszustw.

Warto zaznaczyć, że przed naciągaczami uchronić nas może tylko i wyłącznie własna czujność. Jeśli skontaktuje się z nami ktoś podający się za wnuczka, policję, czy kuriera, warto to zweryfikować czy poinformować chociażby kogoś bliskiego o zaistniałej sytuacji.

Comments

comments

241
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...