Bezpłatne warsztaty pisarskie, czyli projekt Piszemy+

Redakcja IUVENIS - 13.11.2017
260

Bezpłatne warsztaty pisarskie, czyli projekt Piszemy+

W ramach Rządowego Projektu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych po raz kolejny odbywają się warsztaty pisarskie. Udział w nich mogą wziąć osoby po 60 roku życia, które chcą spędzać czas aktywnie, szukając wspólnego języka z młodszym pokoleniem.


Jest to już piąta edycja projektu, organizowanego przez Stowarzyszenie KONCENTRAT. Warsztaty prowadzone są na kilkunastu miast w kraju, a w jesiennej edycji zostało jeszcze kilka miejsc w Warszawie, Wrocławiu, Toruniu i Gdańsku. Tym razem udział w programie Piszemy+ weźmie co najmniej 180 osób, podzielonych na 25 grup. Seniorzy będą pracować w małym gronie w cyklu trzech 4-godzinnych warsztatów. Oprócz tego osoby starsze wezmą również udział w finałowym spotkaniu podsumowującym.

Na warsztatach, jak czytamy na stronie organizatora, seniorzy będą ćwiczyć umiejętności pisarskie i poszukiwać inspiracji w domowych archiwach. Tworzenie własnych opowieści będzie pobudzało wyobraźnię, a rozmowy o książkach poszerzały horyzonty. Właśnie dlatego wydarzenie jest skierowane do osób, które chcą się rozwijać i odnajdują przyjemność w realizowaniu kolejnych projektów. Warsztaty będą również pomocne dla początkujących blogerów czy recenzentów.

Pisanie może być ciekawym doświadczeniem, pozwalającym na zwiększenie elastyczności języka, ale również pobudzenie kreatywności. Nawet najprostsza historia może stać się niezapomnianą przygodą, a na warsztatach seniorzy nauczą się, jak ją opowiedzieć.

Comments

comments

260
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...