Biologia i jej cuda – 56-latka urodziła zdrową córeczkę

Redakcja IUVENIS - 10.01.2018
211

Biologia i jej cuda – 56-latka urodziła zdrową córeczkę

56-letnia Włoszka 11 grudnia 2017 roku urodziła zdrową córeczkę. I choć lekarzy zadziwia fakt, że kobieta nie uczestniczyła w żadnej terapii hormonalnej ani In Vitro, to najważniejszym jest, że dziecko jest zdrowe.


Jak podaje Onet.pl, świeżo upieczona mama pobiła dotychczasowy rekord najstarszej mamy we Włoszech, która urodziła bez pomocy terapii hormonalnej i in vitro. Dotychczasowy rekord należał do Giovanny Cardi, która w 2010 roku, w wieku 54 lat, urodziła zdrowe dziecko.

Obecna rekordzistka nie kryje radości z urodzenia kolejnej dziewczynki. Kobieta ma już dwie córki, jedna ma 34 lata, a druga 28. Nie zmienia to faktu, że nowa członkini rodziny była planowana. 56-latka wspólnie z 39-letnim partnerem postanowili postarać się o kolejne dziecko. Udało im się to bez trudu, ale też bez wsparcia nauki.

W Polsce również znane są przypadki kobiet, które w stosunkowo późnym wieku zdecydowały się na macierzyństwo. Najstarszą polską matką, jak podaje Gazeta Pomorska, jest 52-letnia kobieta, której personalia nie są znane, gdyż je zastrzegła. Późne macierzyństwo, choć niecodzienne, nie jest jednak niczym nienaturalnym. W historii na przestrzeni ostatnich wieków można odnaleźć wiele przykładów kobiet, które urodziły dzieci w późniejszym niż ogólnie zakładano wieku. Zdarzały się przykłady, w których matkami zostawały panie po sześćdziesiątce. Takie przykłady jednak zaskakują, gdyż po 40 roku życia w większości przypadków prawdopodobieństwo zajścia w ciążę drastycznie spada. Według danych statystycznych co tylko trzecia kobieta po przekroczeniu 40-stki może liczyć na udany, naturalny proces zapłodnienia.

I choć rodzenie dzieci w tym wieku może wzbudzać kontrowersje w pewnych kręgach, to jednak najważniejszym jest, aby dziecko było zdrowe i kochane. Jeśli rodzice są mu w stanie to zapewnić, to jedyne, co pozostaje, to życzyć ogromnej radości i wiele szczęścia.

Comments

comments

211
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...