Boogie Woogie i dwoje seniorów na parkiecie – mistrzowski pokaz taneczny

Redakcja IUVENIS - 19.03.2018
22

Boogie Woogie i dwoje seniorów na parkiecie - mistrzowski pokaz taneczny

Panuje wiele stereotypów, wśród nich przewijają się te na temat wieku – że młodzi ludzie wiecznie z nosem w telefonach, a seniorzy zawsze przed telewizorem w kapciach. Są jednak ludzie, którzy przełamują generalizujące opinie i pokazują, że da się inaczej podejść do każdej sprawy.


W internecie krąży nagranie, które jasno i wyraźnie pokazuje, że chcieć oznacza móc. Dwoje seniorów w trakcie występu na Boogie Woogie Veteranen Turnier Landshut 2017 w sposób zniewalający zatańczyli dwuminutowy taniec. Cała sala już po pierwszych tanecznych krokach zaczęła entuzjastycznie wiwatować, co jeszcze mocniej zachęciło starszą parę do pokazania, co tak naprawdę potrafią:

 

Boogie Woogie to nazwa stylu fortepianowego, powiązanego z nurtem bluesowym. Od niego swoją nazwę wziął swingujący taniec w latach 30. XX w., który następnie zaczął być wykorzystywany do rytmów rock&rollowych. Seniorzy, którzy dynamicznie weszli na parkiet i pokazali, co potrafią, wykazali się świetnymi umiejętnościami w tym zakresie.

Aż ciężko uwierzyć, że szybkie, płynne i dynamiczne ruchy są wykonywane przez parę nieco już przygarbionych seniorów. Widać jednak, że kochają to, co robią, co pozwala im na utrzymanie mistrzowskiego poziomu tanecznego. Są przykładem dla każdego – doskonalenie się w określonej dziedzinie procentuje również w wieku senioralnym. Do tego ich pozytywne nastawienie, które pozwoliło im wziąć udział w konkursie tanecznym, pokazuje, że warto czasem odciąć się od rzeczywistości i wrócić do pasji, jaką oboje seniorów pamiętają jeszcze z czasów młodzieńczych. Brawo!

Comments

comments

22
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...