Centrum Seniora Angel Care ma nowego właściciela MEDI-system

Redakcja IUVENIS - 08.01.2018
103

Centrum Seniora Angel Care ma nowego właściciela MEDI-system

Centrum Seniora Angel Care dołączyło do grupy domów opieki MEDI-system. Jest to pierwsze w Polsce centrum opieki nad seniorami, usytuowane we Wrocławiu.


MEDI-system świadczy już więc usługi medyczne w 9 nowoczesnych domach opieki nad osobami starszymi w Polsce. Jak podaje biznes.interia.pl, wykupienie Centrum Angel Care wpisuje się w strategię firmy, która tworzy lub kupuje istniejące domy opieki, zlokalizowane w centrum oraz w pobliżu największych miast. Jak mówi Beata Leszczyńska, prezes zarządu MEDI-system:

Włączenie do naszej sieci placówki we Wrocławiu zwiększa dodatkowo nasz potencjał w obszarze opieki długoterminowej na południu Polski, gdzie dotychczas byliśmy obecni tylko w Chorzowie. Zamierzamy podtrzymać wypracowany przez Angel Poland Group wysoki poziom opieki. Mamy ku temu solidne podstawy Mamy ku temu solidne podstawy – łączą nas fundamenty działania domów opieki i klinik międzynarodowej Grupy ORPEA.

Centrum Angel Care znane jest z wysokiej jakości świadczonej opieki. Dopasowana jest ona do etapów starzenia się seniorów oraz ich stanu zdrowia. Ośrodek pomaga zarówno samodzielnym osobom starszym, jak i tym, które wymagają całodobowej opieki. Centrum podzielone jest więc na kilka niezależnych części – na terenie placówki znajdują się Mieszkania dla Aktywnych Seniorów, a także Dom Opieki, z którego korzystają osoby potrzebujące pomocy w codziennych czynnościach. Dodatkowo w Ośrodku znajduje się Centrum Chorób Demencyjnych, przystosowane do osób z chorobą Alzheimera, gdzie seniorzy są objęci całodobową opieką.

Cel – utrzymanie wysokiej jakości usług

Centrum Angel Care zostało uruchomione w czerwcu 2016 roku, a obecnie jest zamieszkiwane przez około 120 osób. Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group (dotychczasowego właściciela placówki), powiedział:

Udowodniliśmy, że polski rynek jest gotowy na najwyższy poziom opieki nad seniorami i osobami z zaburzeniami, które pojawiają się wraz z wiekiem. Jesteśmy dumni z wysokiej jakości, którą udało nam się wypracować. Nie mam wątpliwości, że zostanie ona utrzymana przez MEDI-system.

I tak też zapewne będzie. MEDI-system walczy o tytuł lidera na rynku placówek opieki dla seniorów. W listopadzie 2017 roku do grupy ośrodków dołączył dom opieki Ostoya w podwarszawskich Starych Babicach. Oprócz tego MEDI-system prowadzi dwie placówki w Konstancinie-Jeziornej, dwie w Wólce Ostrożeńskiej, dwie w Bielawie (woj. mazowieckie) oraz po jednej w Warszawie i Majdanie.

Comments

comments

103
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...