Ćwiczenia tai chi pomagają osobom po zawale serca

Redakcja IUVENIS - 23.10.2017
75

Ćwiczenia tai chi pomagają osobom po zawale serca

Według badań, przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców, tai chi może mieć dużą wartość dla osób, które przeszły zawał serca. Wyniki badań zostały opublikowane na łamach „Journal of the American Heart Association”.


W trakcie badania naukowcy chcieli sprawdzić wpływ ćwiczeń dalekowschodnich na zdrowie, kondycję, wagę i jakość życia osób po zawale. W badaniu udział wzięło 29 osób, które do tej pory nie wykazywały zainteresowania aktywnością fizyczną, a także odmówiły udziału w rehabilitacji po przebytym zawale. Badani zostali podzieleni na dwie grupy – część osób wzięła udział w 12-tygodniowym kursie tai chi, a część w 24-tygodniowym kursie.

Według wyników badań długotrwałe ćwiczenia w ramach tai chi wpływają pozytywnie na stan zdrowia pacjentów po zawale. Grupa, która trenowała dłużej, osiągnęła lepsze wyniki od badanych, uczestniczących w 12-tygodniowym kursie. To pokazuje też, że systematyczność w ćwiczeniach procentuje nieustannie i warto je kontynuować.

Tai chi jest też wyśmienitym rozwiązaniem, pozwalającym na zmianę trybu życia na zdrowszy. Może być świetnym wprowadzeniem do ćwiczeń o intensywnym natężeniu, wymagające większej kondycji fizycznej.

Informacje o przeprowadzonym badaniu znajdziesz tutaj.

Comments

comments

75
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...