Czego wnuki mogą się nauczyć od dziadków?

Redakcja IUVENIS - 28.08.2017
136

Czego wnuki mogą się nauczyć od dziadków?

Relacja między dziadkami a wnukami to więź wyjątkowa. Często obok posłuchu wśród wnuków, są też tymi, którzy chętnie je rozpieszczają i mogą nauczyć wielu przydatnych umiejętności.


Historia

Nauka historii bywa dla niektórych dzieci wyjątkowo mało atrakcyjna. Przyjdzie im zdecydowanie łatwiej, jeśli historię przedstawi im ktoś, kto faktycznie żył w tamtych czasach. Zapamiętanie dat i ciekawych wydarzeń nie będzie już takie problematyczne.

Życiowa mądrość

To coś, z czego wnuki nieczęsto korzystają, a szkoda. Mądrość życiowa dziadków, może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów, które w wieku dziecięcym wydają się monstrualne. Świadomość, że ktoś przeszedł to co my i wyszedł z tego zwycięsko, może zdecydowanie zmienić perspektywę.

Słuchanie

Często przyzwyczajamy dzieci do tego, że słuchamy wszystkiego co do nas mówią, ale to my możemy mieć ogromny wpływ na naukę słuchania. Opowieści dziadków i ich spokojne tłumaczenie pojęć, które dziecko nie rozumie przygotują malucha na moment, w którym będzie słuchać by móc się uczyć nowych rzeczy czy to w przedszkolu czy w szkole.

Błahostka a problem

Będąc dzieckiem, najmniejsze problemy urastają do rangi dramatu. Każdy wie o tym doskonale. Dziadkowie, jako osoby, które przeżyły najdłużej, mogą nauczyć malucha, co tak naprawdę się liczy, a czym nie należy się przejmować.

Poczucie humoru

Dziadkowie jak nikt inni potrafią nauczyć żartów i starych dowcipów. Takie wspólne psoty bardzo zbliżają i pomagają dziecku poczuć się nieco pewniej, gdy ktoś zacznie się z nimi droczyć.

Źródło: Care.com

Comments

comments

136
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...