Czy ludzkość zbliżyła się do limitu długowieczności?

Redakcja IUVENIS - 26.09.2017
296

Czy 122 lata to wiek, którego już nikt nie przekroczy?

Według najnowszych badań ludzkość zbliża się do osiągnięcia maksymalnego wieku, który ludzki organizm jest w stanie dożyć. Dla każdego kto miał nadzieję na nieśmiertelność, mamy więc złe wiadomości.


Amerykańscy uczeni porównując ze sobą informacje i wyniki badań nad długowiecznością wywnioskowali, że maksymalny wiek, do którego będzie mógł dożyć człowiek nie przekroczy 122 lat. Jak podaje Jan Vijg z Albert Einstein College of Medicine z Nowego Jorku:

Dalszy postęp w zwalczaniu chorób zakaźnych i przewlekłych może nadal zwiększać średnią długość życia, ale nie jego maksymalny okres.

Jak podają dalej, na długość życia w porównaniu z wiekiem XIX wpłynęły min. dobra dieta i opieka medyczna. I tak dzieci, które urodzą się w tym roku, mają szansę dożyć 79 lat, podczas gdy te urodzone ponad 200 lat temu dożywały średnio 47 roku życia. W badaniach zespołowi Jana Vijga pomogły informacje z Human Mortality Database, czyli bazie danych zbierających informacje o śmierci obywateli z 40 krajów. Według naukowców odsetek ludzi, którzy dziś mogą cieszyć się starością zdecydowanie wzrósł, jednak środki przeznaczane na działania związane z wydłużaniem życia, powinny być raczej przeznaczone na to, by dożywać starości w dobrym zdrowiu.

Źródło: Health24

Comments

comments

296
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...