Darmowa porada dietetyczna przez Internet? To możliwe

Redakcja IUVENIS - 04.01.2018
242

Darmowa porada dietetyczna przez Internet? To możliwe

Centrum Dietetyczne Online to inicjatywa Instytutu Żywności i Żywienia, podjęta wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W ramach jej prowadzenia można uzyskać darmową poradę w zakresie dietetyki.


Dieta jest niezwykle istotna dla naszego organizmu, niezależnie od wieku. Jednak choroby, czy ewentualne niedobory, wynikające z niewłaściwej diety, mogą powodować pogarszanie się stanu zdrowia. Właśnie dlatego Instytut Żywności i Żywienia zainicjowało powstanie Centrum Dietetycznego online, sfinansowanego ze środków Ministerstwa Zdrowia. Ta inicjatywa pozwala nam na skonsultowanie się z dietetykiem bez wychodzenia z domu.

Jak to działa?

Rejestrujemy się na platformie https://poradnia.ncez.pl/, po czym wypełniamy podstawowe dane. Administrator strony nie wymaga od nas wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych, więc nie musimy się obawiać, że nasze dane zostaną przekazane jakiemuś niepowołanemu podmiotowi.

Dalej uzupełniamy już dane dotyczące naszego stanu zdrowia oraz trybu żywienia. W krótkiej ankiecie odpowiadamy na pytania dotyczące godzin i wielkości naszych posiłków. Zaznaczamy także produkty, które spożywamy, oraz częstość, z jaką pojawiają się w naszej diecie. Oprócz tego na stronie jest możliwość uzupełnienia bądź zamieszczenia dodatkowych informacji, dotyczących naszych wyników krwi sprzed maksymalnie trzech miesięcy. W ankiecie informujemy również o naszych chorobach, które być może powinny determinować nasz sposób odżywienia.

Umówienie się na konsultację przez internet

Dietetycy pozostają do dyspozycji internautów przez 12 godzin dziennie, sześć dni w tygodniu. Pomimo tego już teraz trzeba czekać około tygodnia na uzyskanie terminu konsultacji. Nic dziwnego – zainteresowanie poradami dietetycznymi zawsze było duże. Dodatkowym atutem z pewnością jest fakt, że nie musimy nic płacić, ani też wychodzić z domu. Tak wygodna forma dostępności do wiedzy specjalistycznej odpowiada za sukces projektu.

Warto więc zarejestrować się na stronie poradni i zarezerwować termin konsultacji. Nie tylko choroby determinują naszą dietę. Można śmiało stwierdzić, że to dieta determinuje występowanie niektórych chorób. Oprócz czynników genetycznych, odżywianie i tryb życia wpływa na stan naszego zdrowia. Jeśli więc zmienimy nasze nawyki żywieniowe na zdrowsze, poprawimy też stan naszego zdrowia.

Comments

comments

242
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...