David Deutchman – Wolontariusz z wielkim sercem dla noworodków

Redakcja IUVENIS - 02.02.2018
229

David Deutchman - Wolontariusz z wielkim sercem dla noworodków

Wolontariat, niezależnie od formy i celu pomocy, jest jednym z najważniejszych aspektów społecznej wspólnoty. Bezinteresowne wsparcie, okazywane przez zaangażowanych ludzi, często jest tym, co najbardziej podnosi na duchu potrzebujących.


Historia Davida Deutchmana, wolontariusza na oddziale noworodkowym, jest jednym z przykładów poruszającej aktywności na rzecz innych. Jak opisuje gazeta.pl, David opiekuje się noworodkami, gdy ich rodzice nie mogą być blisko. Dla maluchów dotyk drugiego człowieka jest niezwykle ważny, pomaga im się prawidłowo rozwijać, ale i regenerować. Wolontariusz więc dostarcza im bliskości, a jego głównym zadaniem jest przytulanie nowo narodzonych dzieci.

Wszystko zaczęło się, gdy David uczęszczał na rehabilitację w szpitalu w Atlancie. Gdy zobaczył samotne dzieci na oddziale intensywnej terapii, zdecydował się rozpocząć swoją „karierę” wolontariusza. Na nagraniu widać, że David nie tylko pomaga dzieciom i ich rodzicom, ale sam również czerpie z tego ogromną radość. Pomaganie po prostu go uszczęśliwia. Przez rodziców i pracowników szpitala nazywany jest „Dziadkiem z intensywnej terapii”.

 

Jest wiele form wolontariatu, który dociera do potrzebujących. W ramach projektu „Zaloguj i pomagaj” mieszkańcy Warszawy oferują swoje towarzystwo i wsparcie dla osób starszych. Jest to jeden z przykładów, jak zaangażowanie społeczne pomaga ludziom, którzy tego potrzebują. Niezależnie od sytuacji życiowej każdy z nas jest istotą społeczną, która potrzebuje kontaktu z innymi osobami. Dotyczy to zarówno noworodków, dzieci, jak i dorosłych i starszych.

Comments

comments

229
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...