Dieta po 50- o czym musimy pamiętać?

Redakcja IUVENIS - 16.08.2017
129

Dieta po 50- o czym musimy pamiętać?

Wszyscy dobrze wiemy, że nie ma jednej uniwersalnej diety. Każdy musi dostosować ją do swojego trybu życia, wieku i przede wszystkim upodobań kulinarnych. Istnieje jednak kilka ogólnych zaleceń dietetycznych dla osób po 50, do których warto się stosować.


Smaki Dobrego Życia to najnowsza inicjatywa lidera na rynku wyrobów mięsnych- marki Sokołów, majaca na celu promocję zdrowia w oparciu o świeżą i nowoczesną kuchnię. Znajdziemy tam porady z zakresu zdrowego żywienia oraz doskonałe przepisy skierowane do osób starszych i chorych na cukrzycę.

Dieta 50+, na co zwrócić szczególną uwagę?

Zmniejszamy ilość

Nasze trawienie nie jest już tak sprawne jak kiedyś, dlatego pamiętajmy, żeby jeść około pięciu posiłków dziennie w porcjach zmniejszonych o 1/4. Nasz organizm nie potrzebuje już tyle paliwa, co kiedyś.

Ważne produkty w diecie

To przede wszystkim duża ilość płynów, szczególnie w okresie letnim. Ponadto musimy zadbać o codzienną dawkę witamin w postaci surowych lub lekko podgotowanych warzyw. Składnikiem koniecznym są też tłuste ryby (2x w tygodniu), produkty bogate w błonnik, żelazo i witaminę E (oleje roślinne, orzechy, pestki)

Co ograniczyć lub wyeliminować?

Wraz z wiekiem u wielu osób może się pojawić problem z trawieniem laktozy, dlatego picie mleka może się wiązać z niestrawnością, bólami brzucha i wzdęciami. Odwrotnie jest z produktami fermentowanymi takimi jak kefiry. Zrezygnujmy też z produktów ciężkostrawnych, takich jak np. strączki, dania smażone.

Różnorodność

To kluczowa zasada jeśli nie chcemy, żeby dieta szybko nam się znudziła. Wybierajmy z palety odpowiednich produktów rzeczy, które lubimy, wtedy też nie poczujemy, że cokolwiek zmieniliśmy. Jeśli mamy więcej czasu, poeksperymentujmy w kuchni, kto wie, może uda się wyczarować zupełnie nowe, nieznane wcześniej smaki. Nuda zabija każdą motywację.

Źródło: smakidobregożycia.pl

 

Comments

comments

129
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...