Dj Wika, czyli najstarsza didżejka w Polsce

Redakcja IUVENIS - 03.01.2018
30

Dj Wika, czyli najstarsza didżejka w Polsce

Ma prawie 80 lat, a zamiast zwalniać tempo, cały czas je podkręca. Wirginia Szmyt, szerzej znana jako Dj Wika, nie tylko prowadzi imprezy dla seniorów, ale też pisze wiersze i działa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


Oprócz tego prowadzi dyskoteki międzypokoleniowe w Warszawie, występuje w kraju i za granicą, a także współorganizuje wycieczki dla seniorów. Jednak i to nie koniec – Dj Wika założyła kabaret, a nawet współorganizowała parady seniorów. Bardzo dużo aktywności jak na prawie 80-letnią kobietę? Wcale nie, Wirginia pokazuje, że młodość to po prostu stan umysłu.

Jej aktywność w wielu obszarach życia społecznego pokazuje, że seniorzy mogą się odnaleźć w ciągle zmieniającej się rzeczywistości, świetnie się przy tym bawiąc. Niespożyte pokłady energii i coraz większa rozpoznawalność pozwoliły jej nawet na występowanie w reklamach, czy też zostanie twarzą Eska TV (Eska Music Awards 2014).

 

Przed przejściem na emeryturę Wirginia pracowała z niepełnosprawnymi dziećmi i trudną młodzieżą. Jej wykształcenie pedagogiczne pozwoliło jej całe życie zawodowe pracować w tym kierunku. Po przejściu na emeryturę, zamiast zwolnić, jeszcze bardziej rozwinęła skrzydła. Szukała dla siebie zajęcia, znalazła niejedno. Najbardziej znana jest z prowadzenia dancingów i imprez, na których występuje w roli Dja. Miksowanie dźwięków jest zazwyczaj postrzegane jako domena młodych, jednak Dj Wika rozsmarowała ten stereotyp swoim pozytywnym nastawieniem i ogromną energią.

Dziś ma prawie 80 lat i nadal jest aktywistką, działającą na rzecz społeczności seniorów. Pokazuje, że emerytura to tylko jeden z etapów, a jego potencjał zależy od naszego nastawienia. W końcu w którym momencie życia, oprócz dzieciństwa, liczba obowiązków została tak ograniczona do minimum, jak na emeryturze? 😉

Comments

comments

30
Komentarze
 • Yahu Pawul

  DZIWACZNA DJ-FAŁSZYWKA. MAM 64 LATA I TEJ BABY NIGDY POMIĘDZY NAMI PRAWDZIWYMI DJ-AMI NIE BYŁO !! TO LANSERKA OSTATNICH LAT ROBIONA W CELU KLEPANIA KASIORY NA IDIOTACH !! MAMY W POLKSCE TYSIĄCE PRAWDZIWYCH DEEJAYÓW ALE NIE TOTO COŚ !!!

  stara wiekiem ale z deejayami od niedawna – NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PRAWDZIWYMI DEEJAYAMI PIONIERAMI TEGO ZAWODU W POLSCE – to tylko taki tani biznesik oparty na eksploatacji starej kobiety – poza tym ona jest zaprzeczeniem deejaya !! – nie zna się na tym i jest gorsza od najgorszego amatora – słowerm tortal obciach !!:-)

  – max ściema i oszustwo / dj fałszywka – nigdy jej pomiędzy nami prawdziwymi deejayami nie było – to jest jedynie babcia która puszcza byle jak muzę, a to może byle kto – słowem badziew robiony dla klepania szmalu na naiwniakach :-)))) – o prawdziwych deejayach w tym nieszczęsnym kraju poczytasz tu: http://www.ebay.pl/itm/DISCJOCKEY-zdeptane-marzenia-/251674698791

  total żenada i max obciach !!! – Podróbka i fałszywka ! Nigdy jej pomiędzy nami prawdziwymi deejayami nie było !! Ktoś na bazie mody lansuje taki wsiowo-bazarowy towar …

  informacja o książce …

  prawda o historii dyskotek i deejayów lat ’70 i ’80 w PRL polsce – czytaj w gigantycznej książce: discjockey-discjockey.blogspot.com/

  TYPOWO POLSKIE TOTAL OSZUSTWO WYNIKAJĄCE Z CIEMNOTY, ZACOFANIA I BRAKU WIEDZY !!

Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...