Dj Wika, czyli najstarsza didżejka w Polsce

Redakcja IUVENIS - 03.01.2018
239

Dj Wika, czyli najstarsza didżejka w Polsce

Ma prawie 80 lat, a zamiast zwalniać tempo, cały czas je podkręca. Wirginia Szmyt, szerzej znana jako Dj Wika, nie tylko prowadzi imprezy dla seniorów, ale też pisze wiersze i działa w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


Oprócz tego prowadzi dyskoteki międzypokoleniowe w Warszawie, występuje w kraju i za granicą, a także współorganizuje wycieczki dla seniorów. Jednak i to nie koniec – Dj Wika założyła kabaret, a nawet współorganizowała parady seniorów. Bardzo dużo aktywności jak na prawie 80-letnią kobietę? Wcale nie, Wirginia pokazuje, że młodość to po prostu stan umysłu.

Jej aktywność w wielu obszarach życia społecznego pokazuje, że seniorzy mogą się odnaleźć w ciągle zmieniającej się rzeczywistości, świetnie się przy tym bawiąc. Niespożyte pokłady energii i coraz większa rozpoznawalność pozwoliły jej nawet na występowanie w reklamach, czy też zostanie twarzą Eska TV (Eska Music Awards 2014).

 

Przed przejściem na emeryturę Wirginia pracowała z niepełnosprawnymi dziećmi i trudną młodzieżą. Jej wykształcenie pedagogiczne pozwoliło jej całe życie zawodowe pracować w tym kierunku. Po przejściu na emeryturę, zamiast zwolnić, jeszcze bardziej rozwinęła skrzydła. Szukała dla siebie zajęcia, znalazła niejedno. Najbardziej znana jest z prowadzenia dancingów i imprez, na których występuje w roli Dja. Miksowanie dźwięków jest zazwyczaj postrzegane jako domena młodych, jednak Dj Wika rozsmarowała ten stereotyp swoim pozytywnym nastawieniem i ogromną energią.

Dziś ma prawie 80 lat i nadal jest aktywistką, działającą na rzecz społeczności seniorów. Pokazuje, że emerytura to tylko jeden z etapów, a jego potencjał zależy od naszego nastawienia. W końcu w którym momencie życia, oprócz dzieciństwa, liczba obowiązków została tak ograniczona do minimum, jak na emeryturze? 😉

Comments

comments

239
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...