Dojrzałość w modzie – 61-letnia modelka i artystka zdobywa ogromną popularność w sieci

Redakcja IUVENIS - 21.11.2017
243

Dojrzałość w modzie – 61-letnia modelka i artystka zdobywa ogromną popularność w sieci

Dojrzały wiek, który kiedyś  był powodem do zmartwień, w dzisiejszych czasach staje się dla kobiety atutem. Poświadczyć może o tym Yazemeenah Rossi, 61-letnia modelka i artystka sztuk wizualnych.


Coraz większa świadomość własnych potrzeb i możliwości sprawia, że seniorki odważniej korzystają z dobrodziejstw nie tylko świata, ale i Internetu. Zresztą już dziś możemy obserwować, jak wraz z wydłużaniem się życia przesuwa się również granica wyznaczająca bycie seniorem. Pomaga w tym również aktywność osób starszych, które na szczęście zaczęły zmieniać swoje nastawienie do jesieni życia, wykorzystując maksymalnie każdą wolną chwilę na realizację swoich pasji.

Tak też postępuje Yazemeenah Rossi, która zachwyciła internautów swoją kondycją i wyglądem. I nie chodzi o to, że nie wygląda na swoje 61 lat. Chodzi przede wszystkim o to, że jest kobietą, która w swoim dojrzałym wieku odkryła sprzymierzeńca. Telewizja i Internet wielokrotnie pokazywały przykłady kobiet, które nie mogły pogodzić się z upływającym czasem. Ilość operacji plastycznych, jakim się poddawały, przeraża, a efekty stawały się nieraz makabryczne.

Yazemeenah Rossi jest przykładem kobiety, która docenia upływający czas i w pełni go akceptuje. Ponadto wykazuje się ogromną aktywnością zawodową, ale również w sieci. Po raz pierwszy zrobiło się o niej głośno, gdy została gwiazdą kampanii marki modowej Marks&Spancer w 2012 roku. Był to początek lawiny propozycji, co pokazuje, że dojrzały typ urody zyskał aprobatę w świecie modelingu. Jak podaje portal kobieta.wp.pl, 61-latka zyskała na popularności dzięki ogromnej witalności, inteligencji oraz pewności siebie. Dodatkowo Yazemeenah promienieje zdrowiem, co widać właściwie na każdym jej zdjęciu.

Dojrzała modelka czy dojrzały rynek?

Co ciekawe, Rossi próbowała swoich sił w modelingu za młodych lat, jednak nie osiągnęła sukcesu. Świat mody doszedł wtedy do wniosku, że Yazemeenah zdecydowała się zbyt późno na rozpoczęcie kariery, była po prostu „za stara”. I choć współpracowała z ludźmi z branży modowej, na wybieg nie udało jej się dostać. Jak widać, wszystko się zmieniło, a świat mody wreszcie dojrzał do zaakceptowania faktu, że kobieta nie kończy się przed 30-stką.

 

Visiting my lovely friends in Berlin @aprilaromatics @tanjabochnig 😍❤️

Post udostępniony przez Yazemeenah Rossi (@yazemeenahrossi)

 

61-latka na popularnym kanale społecznościowym Instagram posiada już prawie 160 tys. obserwatorów. Stała się więc również gwiazdą sieci, a entuzjazm, z jakim są komentowane jej zdjęcia, pokazuje, że Rossi jest ceniona wśród internautów. Takich przykładów dojrzałych modelek jest coraz więcej. Wystarczy wspomnieć chociażby o Lyn Slater (63 lata), Lauren Hutton (74 lata), czy naszej polskiej Helenie Norowicz (83 lata).

Każda z tych pań pokazuje, że na realizację marzeń nigdy nie jest za późno, a kobieta faktycznie jest jak wino – im starsza, tym lepsza. Zapewne też dlatego, że wraz z wiekiem lepiej poznajemy samych siebie, dając sobie również szansę na zajęcie się czymś, co interesowało nas od dawna.

Comments

comments

243
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...