Dzielnicowe Rady Seniorów- możesz znaleźć pole do działania

Redakcja IUVENIS - 19.10.2017
67

Dzielnicowe Rady Seniorów- możesz znaleźć pole do działania

Wiele osób po zakończeniu kariery czuje się niepotrzebna, zamyka się na świat w przeświadczeniu, że nic nie jest mu w stanie zaoferować. A to nieprawda.

W wielu poprzednich artykułach pisaliśmy o tym jak być aktywnym na emeryturze. W tym materiale pokażemy Ci jak realnie możesz wpływać na swoje otocznie.

Płaszczyzną do takiego działania z pewnością są Dzielnicowe Rady Seniorów. Na pewno zastanawiasz się co to takiego? To organy działające  przy urzędach dzielnic. W ich skład wchodzą emeryci. Stanowią dla władz bardzo ważną grupę konsultacyjną.

Będąc w Radzie dzielnicy Seniora możesz sugerować jakie udogodnienia powinna wprowadzić dzielnica, aby ludziom w Twoim wieku żyło się wygodniej. Oprócz tego członkowie takiej rady prowadzą spotkania zachęcające do zrzeszania się seniorów i popularyzują aktywny styl życia.

Każdy może zostać członkiem Dzielnicowej Rady Seniorów, wystarczy zgłosić się w urzędzie dzielnicy. Obecnie w Warszawie takie instytucje istnieją przy urzędach dzielnic: BEMOWOBIAŁOŁĘKA ,BIELANYMOKOTÓWOCHOTAPRAGA POŁUDNIEPRAGA PÓŁNOCREMBERTÓWTARGÓWEKURSUSURSYNÓWYWAWER ,WESOŁA ,WILANÓW ,WOLA , ŻOLIBORZ

Comments

comments

67
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...