Dzienny Dom Senior Plus w Kargowej działa od 2 stycznia 2018 r.

Redakcja IUVENIS - 04.01.2018
91

Dzienny Dom Senior Plus w Kargowej działa od 2 stycznia 2018 r.

2 stycznia br. swoją działalność rozpoczął Dzienny Dom Senior Plus w Kargowej. Co ma do zaoferowania dla seniorów?


W ramach rządowego programu Senior Plus w całym kraju uruchamiane są m.in. Dzienne Domy Senior Plus. Ich zadaniem jest społeczna aktywizacja osób starszych oraz zadbanie o podstawowe potrzeby. Jak podaje gazetalubuska.pl, W Kargowej seniorzy przez 8 godzin dziennie będą mogli korzystać z zaadoptowanej powierzchni 240 mkw w części Gminnego Centrum Kultury. Gmina otrzymała dotację z rządowego programu w wys. 296 tys. zł, zaś 74 tys. zł pozyskano z budżetu lokalnego.

Do ich dyspozycji zostały oddane pomieszczenie ogólnodostępne, sala aktywności ruchowej, kuchnia, pomieszczenie klubowe oraz pokój odpoczynku. Seniorzy mogą korzystać także z pokoju zabiegowo-pielęgniarskiego oraz szatni.

W ramach Dziennego Domu Senior Plus prowadzone będą zajęcia aktywności ruchowej lub kinezyterapii (gimnastyki leczniczej). Dodatkowo seniorzy będą mogli uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych oraz opiekuńczych. Dzienny Dom Senior Plus przygotował ofertę dla osób powyżej 60 roku życia, z której obecnie korzysta 15 seniorów.

Ośrodek nadal ma wolne miejsca, zgłaszać się mogą osoby starsze, które są nieaktywne zawodowo. Osoby samotne, których dochód nie przekroczy 634 zł lub takie, w których rodzinie dochód na osobę nie przekracza 514 zł, nie poniosą żadnych opłat. Z kolei seniorzy o wyższych dochodach za każdy dzień pobytu zapłacą symboliczną złotówkę. Dzięki temu będą mogli korzystać z licznych aktywności oraz cieszyć się towarzystwem innych seniorów. Dodatkowo w trakcie dnia zapewniony jest posiłek. Starsze osoby mogą korzystać z oferty Dziennego Domu Senior Plus przez 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu.

Comments

comments

91
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...