Dzienny Dom Seniora w Libuszy ma jeszcze siedem wolnych miejsc

Redakcja IUVENIS - 09.11.2017
193

Dzienny Dom Seniora w Libuszy ma jeszcze siedem wolnych miejsc

Od kilku dni trwają intensywne przygotowania do uruchomienia Dziennego Domu Seniora w Libuszy. Placówka będzie się mieściła w budynku katechetycznym przy parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Spośród 30 dostępnych miejsc pozostało już tylko siedem wolnych.


Libuski ośrodek wsparcia dla niesamodzielnych osób powyżej 60 roku życia będzie organizował czas w trakcie dnia dla seniorów. Jak podaje Gazeta Krakowska, dzień zaczynał się będzie od wspólnego śniadania, a w powstającym aneksie kuchennym będą wydawane także obiady.

Już po pierwszym naborze, organizowanym przez gminę z pomocą parafii, zgłosiły się 23 osoby. Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, powiedział, że:

To głównie tacy emeryci, których dzieci czy wnuki pracują zawodowo, a mama czy babcia przez kilka godzin są w domu zupełnie same. Te osoby obciążone są często różnymi niepełnosprawnościami czy też zwykłą demencją. Bezpieczniej dla nich samych będzie, jeśli w czasie nieobecności członków rodziny będą pod opieką ośrodka.

Oprócz opieki i zajęć w Dziennym Domu Seniora, gmina od lutego startuje z opieką w formule domowej, z której skorzystać będzie mogło 15 osób. Oprócz tego burmistrz poinformował, że w planach gmina ma również  stworzenie miejsc hotelowych dla osób starszych. Będą z nich mogły skorzystać rodziny, które na co dzień zajmują się seniorami, ale np. potrzebują wyjechać na tydzień. Wtedy miejsca hotelowe z odpowiednią opieką będą czekały na osobę starszą. Nie wiadomo jednak, kiedy projekt zostanie zrealizowany.

Comments

comments

193
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...