Inicjatywa godna pochwały. W Wieliczce rusza projekt „Senior na medal”

Redakcja IUVENIS - 04.10.2017
243

Inicjatywa godna pochwały. W Wieliczce rusza projekt "Senior na medal"

Aktywizacja seniorów i promowanie wśród nich zdrowego trybu życia zawsze zasługuje na pochwałę. W Wieliczce startuje projekt „Senior na medal”, w ramach którego będą odbywały się zajęcia sportowe i rekreacyjne dla osób powyżej 60 roku życia.


Projekt będzie prowadzony łącznie przez osiem miesięcy. Najpierw seniorzy, od 4 października do grudnia, będą mogli uczestniczyć w zajęciach aerobowych w Wieliczce. Następnie, od lutego do kwietnia przyszłego roku, zapowiedziano ćwiczenia dla zdrowia kręgosłupa oraz zajęcia pilates.

Projekt zakończy się „Wielicką Senioriadą”, która odbędzie się w maju na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce. Finał „Seniora na medal” zostanie przeprowadzony w formie zawodów sportowych. Jak podaje Dziennik Polski, dzięki całej akcji wejście na basen w Wieliczce dla członków Klubu Seniora będzie kosztowało tylko 1 zł.

Takie inicjatywy jak najbardziej lubimy i popieramy. Aktywność fizyczna wśród seniorów jest bardzo ważną dziedziną, a dodatkowym atutem organizowania takich zajęć jest tworzenie zintegrowanej społeczności seniorskiej. Jesteśmy na tak!

Comments

comments

243
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...