Internet z pomocą, czyli ćwiczenia 60+ na JogaŻelazo

Redakcja IUVENIS - 13.11.2017
297

Internet z pomocą, czyli ćwiczenia 60+ na JogaŻelazo

W każdym wieku chcemy o siebie zadbać, a im wcześniej, tym lepiej. Czasami jednak seniorzy mają poczucie, że jest już za późno na zmianę życia i rozpoczęcie aktywności fizycznej. Jednak każdy wiek jest dobry, wystarczy tylko odrobina samozaparcia. 


Oczywiście w wieku senioralnym musimy już dostosować tempo ćwiczeń do naszych możliwości. I choć w Polsce jednymi z najpopularniejszych trenerek fitness jest Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska, to ich tempo może się okazać zwyczajnie za szybkie. Warto więc poszukać w Internecie ćwiczeń 60+, dostosowanych do możliwości fizycznych seniorów.

Z pomocą przychodzi portal YouTube, a konkretnie kanał JogaŻelazo. Prowadzony jest przez trenerkę fitness Olę Żelazo, która po Forum Seniora w zeszłym roku postanowiła przygotować zestaw ćwiczeń dla osób 60+. Na 20-minutowym nagraniu pokazuje, w jaki sposób można ćwiczyć, poprawiając ogólne samopoczucie i stan naszego zdrowia. Tempo wykonywanych ćwiczeń jest dużo mniejsze, jednak wykonywane ruchy przynoszą oczekiwany efekt.

 

Nagranie dotychczas obejrzało prawie 150 tys. osób, a wśród prawie setki komentarzy pojawiają się głównie takie, w których użytkownicy dziękują za przygotowanie materiału. Niektórzy z nich zwracają też uwagę na fakt, że takich filmów w Internecie powinno być więcej. I jak najbardziej się z tym zgadzamy – jest to z pewnością jeden ze sposobów na samodzielne zmotywowanie się do rozpoczęcia aktywności fizycznej. Ola Żelazo, która przedstawiła zestawy ćwiczeń, pokazała, w jaki sposób można o siebie zadbać, szczególnie w wieku 60+.

Warto też rozejrzeć się za ćwiczeniami dla seniorów w naszym mieście. Wzrost świadomości wśród osób starszych i różnorakie programy aktywizacji seniorów sprawiają, że pojawia się coraz więcej propozycji zajęć sportowych. Są one oczywiście dostosowane do możliwości fizycznych, a w zależności od miasta możemy skorzystać z wielu ciekawych opcji – od fitnessu na aqua aerobiku kończąc.

Comments

comments

297
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...