Jak znaleźć miłość po 50?

Redakcja IUVENIS - 16.08.2017
93

Jak znaleźć miłość po 50?

Małgorzata Rembowska

Manager ds. Treści i BOK
Serwis randkowy MyDwoje.pl

Poproszę o kilka słów o serwisie i idei jaka mu przyświeca.

Serwis MyDwoje.pl jest serwisem matrymonialnym, którego główną misją jest umożliwienie zapoznania i odnalezienia miłości wszystkim poważnie poszukującym związku. Jesteśmy serwisem dla wymagających. Nasi Użytkownicy traktowani są w sposób indywidualny. Oferty, które są dla nich dobierane spełniają ich kryteria dotyczące między innymi wieku, stanu cywilnego, miejsca zamieszkania, sylwetki, stosunku do alkoholu i papierosów czy wyznania. Dodatkowo każdy z nich wypełnia Test Doboru Partnerskiego, który pozwala na dopasowanie przedstawianych ofert pod względem cech osobowości, wspólnych dążeń, priorytetów czy granic tolerancji w związku. Wyniki takiego testu są dla każdej pary przedstawiane zarówno w formie graficznej, jak i opisowej. Test pozwala również na poznanie i usystematyzowanie własnych wymagań i oczekiwań oraz cech osobowościowych – słabych i mocnych stron – oraz na refleksję na temat wcześniejszych związków i naszego funkcjonowania w nim. Dzięki świadomości naszych pobudek, predyspozycji i uwarunkowań ujętych w Profilu Partnerskim możemy z nową energią rozpocząć kolejne znajomości i odnaleźć to, czego szukamy, czyli udany, spokojny i satysfakcjonujący związek na lata. Jest to cel ważny szczególnie dla osób 50+, które oczekują odpowiedzialnej stabilizacji, partnera-przyjaciela i szybkich efektów poszukiwań.

Ilu z nich (50+) korzysta aktywnie z Państwa serwisu?

Z serwisu korzysta aktywnie kilkadziesiąt tysięcy osób w wieku 50+. Są to często osoby jeszcze aktywne zawodowo lub te, które niedawno przeszły na emeryturę. Często – zwłaszcza w przypadku osób nieco starszych – umiejętności związane z obsługą komputera i Internetu są małe. Grupa ta jednak nie poddaje się i nabywa umiejętności funkcjonowania w społeczeństwie cyfrowym w trakcie ostatnich lat pracy zawodowej i na kursach np. na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Emeryci widzą dużą korzyść z umiejętności obsługiwania Internetu, jako źródła nowych znajomości i możliwością kontaktu ze światem. Wiele osób dzięki portalom związanym z organizacją czasu wolnego lub właśnie matrymonialnym skutecznie unika, zwłaszcza w dużych miastach, samotności.

Czy jest zauważalna tendencja wzrostowa (lub spadkowa) w przeciągu ostatnich lat?

Panie po pięćdziesiątce bardzo szybko odkryły potencjał jaki niesie ze sobą korzystanie z Internetu, w tym jeżeli chodzi o poszukiwania partnera na poważnie. W 2014 zarejestrowało się ich w pierwszej połowie roku już 4000, panów tylko 2607. Panowie zdawali się jeszcze „spać” w tej kwestii mocnym, zimowym snem. 2015 rok był rokiem otrzeźwienia dla pań, których oferta panów nie oszałamiała, a dla panów rokiem przebudzenia, gdyż wzrost ich zainteresowania paniami online i rejestracji zanotowaliśmy na poziomie +7%. W 2016 liczba rejestracji damskich i męskich prawie się wyrównała, co jest dobrą wiadomością dla obu płci, jeżeli chodzi o liczbę atrakcyjnych ofert. Na tę dobrą wiadomość i popularyzację randek przez Internet pozytywnie zareagowali przedstawiciele obu płci seniorów rejestrując się jeszcze chętniej w pierwszym półroczu 2017 i wykazując ponownie wzrost u pań o 8% i u panów o 10%.

Zauważamy, że co roku liczba seniorów w portalu wzrasta. Zmieniają się ich oczekiwania i potrzeby oraz zdolność sprawnego poruszania się po sieci. Jeszcze niedawno osoby mające 50, 60 lat po stracie drugiej połowy w wyniku choroby czy rozstania hołdowały przekonaniu, że jest już zbyt późno „na zaczynanie życia”, a najlepiej, by spełniały się w roli babci, dziadka czy pomocnika i sponsora ludzi młodych. Teraz osoby w tym wieku są świadome własnej wartości i potrafią wspaniale połączyć wymienione wcześniej role z dbaniem o własny komfort i przyjemność. Chcą zaczynać życie na nowo, by drugą dekadę życia spędzić ze świadomie wybranym partnerem.Wspaniale podkreśla to Pani Kasia, Użytkowniczka, która swoją miłość, pana Jana, poznała właśnie na MyDwoje:

Dlaczego poszukuje się swojej drugiej połowy nawet po 50? „Czasem chce się do człowieka” – ja chciałam. Nieudane związki, tragedie osobiste, niewierność, a czasem i wiele lat samotnego macierzyństwa. I harówka, by zapewnić godny poziom życia dla dziecka, ale też dla siebie – to codzienność. Znam ją z wielu opowiadań, była też moją codziennością. Trudno w takiej sytuacji spodziewać się od życia czegoś dobrego. (…) Gdyby przyszło mi odpowiedzieć na pytanie: czego (a raczej kogo) mi dotąd najbardziej brakowało, mogę uznać z pełnym przekonaniem, że przede wszystkim Jego, potrzebny mi jest partner. Tego, komu mogłabym zaufać, tego, z którym mogłabym się śmiać z różnych, najbardziej absurdalnych przejawów życia. Kogoś, na czyim ramieniu mogłabym wypłakać się, gdy jest już za ciężko. Taka bratnia dusza.

Czym się charakteryzuje taki użytkownik i czym różni od użytkowników 20, 30 lat młodszych?

Dojrzali Użytkownicy najczęściej mają świadomość przemijającego czasu i nie chcą go tracić. Dodatkowo zazwyczaj mają już ugruntowaną pozycję zawodową lub stabilność materialną – są na emeryturze lub rencie. Nie koncentrują się więc na karierze. Jeśli chodzi o życie rodzinne, również jest ono zazwyczaj już stabilne. Dzieci mają własne rodziny, kariery, towarzystwo i potrafią się o siebie zatroszczyć. Osoby w tym wieku mają inne oczekiwania niż dwudziesto-, trzydziestolatkowie: nie szukają rodzica dla obecnych, ani przyszłych dzieci, a towarzysza dla nich samych. Wiele kobiet dostrzega swoją dojrzałą atrakcyjność, a panowie wiedzą, że dojrzałe kobiety są jak dobre wino.

Czy jego aktywność jest równie duża?

Obecnie ludzie dojrzali są bardziej otwarci na świat i nowości niż ich rówieśnicy kilkanaście lat temu. Są to osoby po nieudanych związkach lub próbujące ułożyć sobie życie na nowo po stracie partnera. Jest to na pewno cenny sposób na wyjście z żałoby (śmierć współmałżonka), ale też bardziej ogólnie, na czerpanie radości z życia, gdy mamy więcej czasu dla siebie – na rozrywki, obcowanie ze sztuką i kulturą. Często właśnie to, jako swoją motywacje do aktywnego poszukiwania miłości z MyDwoje, wymieniają Użytkownicy 50+. Poszukują towarzysza na piesze i rowerowe wycieczki, wspólne podróże czy wyjście do restauracji, kina i teatru. Z informacji i zwierzeń, które do nas docierają wiemy, że nasi Użytkownicy w tym wieku nie zwlekają zbyt długo ze spotkaniem w realu, a randki we dwoje najczęściej przebiegają bardzo aktywnie.

Czy profile osób 50 plus mają jakieś wspólne cechy? Czym się charakteryzują?

Profile osób w starszym wieku mają jedną wspólną cechę: Użytkownicy są świadomi własnych oczekiwań i zdeterminowani do poznania drugiej osoby. Każdy z nich ma też swoją historię, nawyki, zainteresowania, sposób rozwiązywania problemów czy spędzania wolnego czasu – które są zapewne nieco mniej elastyczne, gdy mowa o zmianach i nowościach, niż u ludzi dopiero zaczynających dorosłe życie. Poza tym, niezależnie od wieku, trudno znaleźć dwie identyczne osobowości. Również konkretne potrzeby różnią się w zależności od sytuacji życiowej, doświadczeń i warunków życia. Dla jednych szczytem marzeń jest miłość romantyczna, dla innych stabilny, bardzo spokojny, oparty na przyjaźni związek dwóch dojrzałych osób. Sądzę, że wspaniale i z właściwym sobie humorem podkreślił to pan Jan, który swoją partnerkę odnalazł za pośrednictwem portalu:

Króciutko byłem aktywny w przeszukiwaniu zasobów MyDwoje.pl. Nie kaprysiłem, nie grymasiłem, jak ta przysłowiowa panna, co to przebierał. A kimże jest facet po przejściach (to o mnie), co go już żadna nie chce traf ślepego losu, a może to losu strzał w dziesiątkę, że właśnie nas dwoje odnalazło się na MyDwoje.pl. Chciałoby się powiedzieć „…Ludzie piszą do My Dwoje, Pan Bóg oferty te roznosi…”. I chwała Mu za to. To moje zwierciadełko objada się słodyczami, jest krzykliwa i „macha łapami w okolicznościach zmagania się z życiowymi przeciwnościami: „Jaka szkoda, że Państwo tego nie słyszą” (jeszcze większa, że tego nie widzą). W moim odczuciu jest jednak tak, jak zwykł mawiać wiele znaczący w mym życiu profesor: „Nie ważne jaki jest On i nie jest ważne jaka jest Ona. Ważne jest tylko to, jak Im jest ze sobą. I nikomu nic do tego.” Dla mnie MyDwoje stał się swoistym zwierciadłem ciała i duszy, gdzie przyjrzawszy się sobie z nadzieją i z pokorą, bez specjalnego bólu wystawiłem swe wady i zalety (pasywa i aktywa) na widok publiczny i prawdziwie rynkową wycenę. Starałem się być w miarę obiektywny. Dziękuję – nie zgłaszam żadnych wątpliwości, nie zamierzam też reklamować czegokolwiek. A portal ten już na zawsze zapisał się w moim życiorysie złotymi głoskami. (Całość znajdziemy na: historia Katarzyny i Jana – sympatycznej Pary 50+).

Zapraszamy użytkowników 50+ do skorzystania z promocji.

Serwis MyDwoje.pl

Comments

comments

93
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...