Japońskie święta w Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu

Redakcja IUVENIS - 15.01.2018
20

Japońskie święta w Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu

W Centrum Inicjatyw Senioralnych odbędzie się wykład pt. Japońskie święta. Na spotkaniu seniorzy będą mogli posłuchać o tradycjach, festiwalach i świętach, obchodzonych w Kraju Kwitnącej Wiśni.


Opisane zostaną nie tylko obchody świąt państwowych, ale również zachodnich, takich jak np. Walentynki. Japonia jako hermetyczne społeczeństwo, kultywujące własnym tradycjom, może zaskoczyć niejednego słuchacza. Seniorzy będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda celebrowanie ceremonii osiągnięcia dojrzałości, ale również obchodzenie Nowego Roku. Słuchacze zapoznają się ze znaczeniem poszczególnych zwyczajów, a także z ich korzeniami. Większość sięga do sintoizmu, czyli tradycyjnej religii japońskiej, opartej na ich mitologii, bądź do buddyzmu. Jednak czasem zdarza się, że Japończycy zaadoptują zwyczaje zachodnie, takie jak np. obchodzenie Bożego Narodzenia.

Seniorzy będą mogli zapoznać się z kulturą japońską w Centrum Inicjatyw Senioralnych już 17 stycznia br. o godz. 12:00, na ul. Mielżyńskiego 24. Zapisów można dokonywać pod nr tel. 61 842 36 09.

Comments

comments

20
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...