Kino Retro – międzypokoleniowe pokazy filmowe na warszawskim Ursusie

Redakcja IUVENIS - 24.10.2017
68

Kino Retro – międzypokoleniowe pokazy filmowe na warszawskim Ursusie

Kino Retro, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Pracownia Etnograficzna, realizuje cykl spotkań, skierowanych głównie do osób starszych. W ramach projektu odbywają się projekcje nagradzanych, europejskich filmów, po których następuje dyskusja z udziałem gości specjalnych.


Już w najbliższy czwartek, 26 października, o godzinie 17:00 odbędzie się kolejne spotkanie. Seniorzy będą mogli obejrzeć film „Za jakie grzechy, dobry Boże”, reżyserii Philippe de Chauveron. Film wyświetlany będzie w Kinie Retro, mieszczącym się przy ul. Traktorzystów 14 na warszawskim Ursusie. I choć projekt skierowany jest głównie do seniorów zamieszkałych w tej dzielnicy, skorzystać może każdy mieszkaniec Warszawy. Udział jest całkowicie bezpłatny.

Najbliższe pokazy filmowe:

26 października (czwartek), godz. 17.00

Za jakie grzechy, dobry Boże, reż. Philippe de Chauveron

Cztery córki na wydaniu i jedno marzenie rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż. Jest to komedia, która we Francji zgromadziła 12-milionową publiczność. Po pokazie zaplanowano dyskusję na temat radzenia sobie z przełamywaniem konwencji przez nowych członków rodziny.
3 listopada (piątek), godz. 17.00

Mężczyzna imieniem Ove, reż. Hannes Holm

W spokojnym, szwedzkim miasteczku 60-letni Ove mierzy się ze śmiercią swojej ukochanej żony. Film z gatunku czarnej komedii będzie wstępem do dyskusji z udziałem psychologa, w której poruszony zostanie temat radzenia sobie ze stratą.

 

24 listopada (piątek), godz. 17.00

Dwie kobiety, reż. Martin Provost

Claire to ceniona położna i samodzielna matka, która wiedzie uporządkowane życie do czasu, kiedy zwraca się do niej dawna kochanka jej ojca. Po pokazie filmowym planowana jest rozmowa o mądrym wybaczaniu.

Comments

comments

68
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...