Konsola do gier rozwiązaniem na reumatyzm dłoni? Seniorka-gamerka poleca

Redakcja IUVENIS - 23.11.2017
228

Konsola do gier rozwiązaniem na reumatyzm dłoni? Seniorka-gamerka poleca

Bogumiła Bartczak to przełamanie wszelkich stereotypów, dotyczących seniorów. Seniorka-gamerka, która od ponad 10 lat jest na emeryturze, nie narzeka na nudę. Jednym z jej ulubionych zajęć jest „pykanie” na konsoli.


I choć często mówi się w kontekście seniorów o potrzebie przebywania z innymi ludźmi, są też inne spojrzenia na tę sprawę. Babcia Bogusia jest osobą  lubiącą samotność, choć oczywiście jak każdy, czasem ma potrzebę porozmawiania i przebywania z innymi osobami. Jednak to, co ją wyróżnia, to przede wszystkim samoświadomość, pasja i ogromna aktywność. Jako gamerka nie boi się też nowych technologii, a w sprawności w grach pobiła własnego syna, zdobywając 13 „platyn” (trofea dla graczy na konsoli PlayStation).

Konsola sposobem na reumatyzm

Jej przygoda z grami zaczęła się, gdy syn podarował jej pierwszą konsolę, jeszcze przed przejściem Pani Bogusi na emeryturę. Platforma miała jej pomóc na bóle reumatyczne i tak też się stało. Dolegliwości w dłoniach ustąpiły, a pasja do gier została. Jednak zniwelowanie bólu okazało się tylko jedną z wielu korzyści. Seniorka-gamerka zauważa, że odkąd gra, poprawił jej się refleks oraz zdolność koncentracji, wpłynęło to również na poprawę pamięci. Wraz z rozwojem jej zainteresowania grami, zmieniał się też sprzęt. Obecnie Babcia Bogusia gra na PlayStation 4 i jest na bieżąco ze wszystkimi nowościami, wydawanymi na tę konsolę.

Seniorka-gamerka wstrząsnęła lekko światem gamerów na YouTube. Jeden z nich, Blowek, postanowił odwiedzić Panią Bogusię i zmierzyć się z nią, jednocześnie dopytując o jej pasję. Jak widać na nagraniu, seniorka-gamerka jest naprawdę dobrze przeszkolona, bo młody youtuber w starciu z babcią odniósł porażkę.

 

Babcia Bogusia założyła również grupę na Facebooku, zrzeszającą seniorów grających w różnorakie gry na konsole bądź PC. Do grupy „Seniorzy przy konsoli” należy kilkaset osób, które pomimo senioralnego wieku, są zafascynowane światem wirtualnym i grami.

Grunt to właściwe nastawienie

I choć najbardziej zaskakującą pasją jest ta do gier, Pani Bogusia posiada też kilka innych zamiłowań, takich jak na przykład majsterkowanie w drewnie. Dopóki wzrok jej na to pozwalał, wyszywała obrazy, jednak musiała z tego zrezygnować. Potrzebowała czymś to zastąpić, więc padło na malowanie obrazków, kolejne twórcze zajęcie. W ramach kółka literackiego pisze wiersze, które zostały wydane w kilku antologiach. Uczęszcza także na Uniwersytet III Wieku, gdzie bierze udział w zajęciach z psychologii, filozofii i religioznawstwa. Jak sama mówi w nagraniu, opublikowanym na kanale projektHumans, większość czasu jednak spędza w domu, bo zwyczajnie to lubi. Wtedy rozwija swoje pasje, w tym m.in. zamiłowanie do gier. I choć syn pomógł jej zapoznać się z wirtualną rzeczywistością, dziś uważa, że jego matka jest uzależniona. Pani Bogusia jednak stwierdza po prostu, że jest szczęśliwa, robiąc to, co lubi.

 

I tak jest też w rzeczywistości. Seniorka-gamerka pokazuje, że można mieć różne zainteresowania. Miks majsterkowania w drewnie z graniem na konsoli i pisaniem wierszy, choć dosyć egzotyczny, świetnie się u niej sprawdza. Pani Bogusia jest przede wszystkim osobą aktywną, ale i utalentowaną. I nieważne, jaką pasję rozwija, najważniejsze, że jest szczęśliwa.

Comments

comments

228
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...