Koperta Życia dla Seniora – ciekawa inicjatywa, pomagająca ratować życie

Redakcja IUVENIS - 09.10.2017
115

Koperta Życia dla Seniora – ciekawa inicjatywa, pomagająca ratować życie

Koperta Życia to inicjatywa, mająca na celu ułatwianie ratowania w przypadku interwencji medycznej w domu. Do przystąpienia do akcji zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego w całym kraju.


Koperta Życia to krótki formularz informacyjny. Wypełniamy go, podając dane osobowe, dane osoby kontaktowej, a także informacje o naszym stanie zdrowia. Możemy w niej zawrzeć informacje o uczuleniach, przebytych chorobach i ewentualnych zagrożeniach.

Wypełniony formularz wkładamy do koperty, którą następnie umieszczamy w lodówce. W zestawie otrzymujemy naklejkę, którą naklejamy na lodówkę. Dzięki temu ratownicy medyczni będą wiedzieli, gdzie szukać potrzebnych informacji. Pozwoli im to na szybsze udzielenie pomocy, a co za tym idzie, nieraz na uratowanie życia.

Coraz więcej miast przyłącza się do akcji. W Jaworznie startuje już program, w ramach którego na spotkaniach z seniorami będą rozdawane takie koperty. I choć inicjatywa powstała z myślą o seniorach, tak naprawdę każdy może zaopatrzyć się w Kopertę Życia, która może pomóc ratownikom medycznym.

Comments

comments

115
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...