Miłość w internecie po pięćdziesiątce

Redakcja IUVENIS - 29.11.2017
67

Miłość w internecie po pięćdziesiątce

Na miłość nigdy nie jest za późno, a w obecnych czasach wydaje się, że trochę łatwiej ją znaleźć. Dlaczego? W dobie internetu mamy więcej możliwości, dzięki którym poznajemy nowych ludzi.


Na portalach społecznościowych, forach, czy chociażby grach internetowych możemy nawiązywać nowe znajomości, które nie wykluczają wcale poznania nowego partnera. Oprócz tego w wirtualnej rzeczywistości odnajdujemy też specjalne portale randkowe, które nastawione są na kojarzenie par o podobnych zainteresowaniach. Miłość w internecie na stałe zagościła więc na serwerach. Jest też wiele aplikacji na telefon, które w prosty sposób pozwalają nam odnaleźć osoby potencjalnie dla nas ciekawe.

Jedną z takich aplikacji jest Tinder. Choć przeważnie korzystają z niego osoby młode, oswojone z technologią, coraz więcej osób po pięćdziesiątce decyduje się na założenie tam konta. W tej materii póki co przeważają panowie, choć i czasem znajdą się odważne kobiety, które próbują swoich sił w aplikacji.

Tinder działa na zasadzie obopólnej zgody – przeglądamy profile osób w naszej okolicy, choć interesujący nas obszar możemy ustawić nawet na 100 km. Gdy dane konto przypadnie nam do gustu, jednym gestem oznaczamy, że dana osoba nas interesuje. Gdy człowiek po drugiej stronie również pokaże, że mu się spodobaliśmy, otrzymujemy powiadomienie o tzw. sparowaniu. Możemy wtedy nawiązać kontakt.

Są oprócz tego liczne portale randkowe, niektóre przeznaczone tylko dla osób po pięćdziesiątce. Przykładem jest razem50plus.pl, które zrzesza osoby z określonej w nazwie grupy wiekowej. Daje to pewną swobodę dla osób, które są onieśmielone taką formą kontaktu i korzystają z niej po raz pierwszy.

Warto więc chociażby spróbować i odważyć się – zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim możliwość porozmawiania bądź wymienienia wiadomości przed spotkaniem. Możemy dzięki temu poznać bliżej danego człowieka i przekonać się, czy faktycznie coś nas łączy. Rozmowy nie są oczywiście zobowiązujące, jednak dają szansę na poznanie nowych osób. Miłość w internecie jest jak najbardziej możliwa, wystarczy dać jej szansę.

Comments

comments

67
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...