Mity na temat starzenia, co nam wmawiają koncerny farmaceutyczne

Redakcja IUVENIS - 13.09.2017
155

Mity na temat starzenia, co nam wmawiają koncerny farmaceutyczne

Czy naprawdę krem może zatrzymać proces starzenia się naszej skóry? Jakie mity na temat starzenia się, próbują sprzedać nam koncerny farmaceutyczne?


Kremy mają zdolność cofania wieku biologicznego naszej skóry

Według ekspertów Kliniki Mayo kremy przeciwzmarszczkowe nie mają aż takich zdolności, a korzyści z ich stosowania są niewielkie. Podstawą jest tu nawilżanie i unikanie słońca.

Cienie pod oczami pojawiają się już przed 30 i można zwalczać kremami pełnymi witamin

Cienie pod oczami mogą być wynikiem starzenia się, ale nie jest to jedyny powód. Bardzo często mają na to wpływ geny i poziom naszego zmęczenia. Owszem, z wiekiem nasza skóra staje się cieńsza, a więc i naczynia krwionośne znajdujące się pod nią, są bardziej widoczne. Krem jednak skóry nie nadbuduje.

Siwiejemy po 40 i to w wyniku stresu

To kolejny mit, największą rolę odgrywają tu czynniki genetyczne. Stres ma w tym wypadku znaczenie, ale niewielkie. Możemy siwieć już wieku 20 lat, jeśli mamy to zapisane w genach.

Zasada 50/50/50

Według niej 50% ludzi po 50 roku życia, połowę głowy będzie miała przyprószoną siwizną. Z badań wynika jednak, że odsetek ludzi, którzy po 50 stracili swój naturalny kolor włosów wynosi między 6 a 23%.

Jeśli masz dużo zmarszczek po 60, to znaczy, że twoja skóra jest w kiepskiej formie

Faktem jest to, że po 20 roku życia, człowiek produkuje coraz mniej kolagenu, a to on zapewnia elastyczność naszej skórze. Zmarszczki są więc naturalnym efektem starzenia się, wynikającym z połączenia takich czynników jak: geny, wiek i poziomu zmęczenia.

Na podstawie Businessinsider.com.pl

Comments

comments

155
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...