Nowy język to nowe możliwości

Redakcja IUVENIS - 04.07.2017
176

Nowy język to nowe możliwości

Ile osób tyle wymówek, dlaczego nie uczymy się obcych języków. Brak czasu, nieumiejętność przyswajania wiedzy, zamknięcie się na nowości to tylko kilka z nich. Zamiast jednak szukać kolejnych powodów na nie, pora skupić się na pozytywnych aspektach nauki języka.


Dodatkowy język wzmocni twoją pewność siebie

Nauczenie się języka obcego jest niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem, dzięki któremu możesz wzmocnić poczucie własnej wartości. Dzięki niemu możesz poznać nowych ludzi i odwiedzić miejsca, o których wcześniej nie ośmieliłbyś marzyć. Dodatkową motywacją będzie pozytywny feedback ze strony native speakerów. Czy można w obcym miejscu czuć się jak u siebie? Oczywiście, wystarczy znać dodatkowy język, dzięki któremu będziemy mogli się swobodnie komunikować.

Całkowicie odmieni twoje doświadczenia w podróży

Zależy co rozumiemy przez podróżowanie. To coś więcej niż podstawiony transfer z lotniska wprost do hotelu z rezydentem na każde nasze zawołanie. Tu i bez języka damy sobie radę. Inaczej jest, gdy wyjdziemy ze swojej strefy komfortu wprost w nieznane nam środowisko, w którym musimy sobie poradzić. Nauka języka, choć podstawowych zwrotów znacznie ułatwi i uprzyjemni nam pobyt w obcym miejscu. Nie mówiąc już o wdzięczności i sympatii tubylców, jaki dzięki tej umiejętności zdobędziemy.

Nowy język to nowe możliwości

Nie oszukujmy się, znajomość choć jednego języka obcego jest w dzisiejszych czasach czymś oczywistym. To ogromny atut, który może dać nam szanse na lepszą pracę i płacę. Choćby dlatego warto poświęcić czas na naukę. Jeśli pieniądze nie są dla ciebie motywacją, patrz punkt pierwszy.

Pozwala na swobodne poruszanie się po świecie…wirtualnym

Niezwykle przydatna umiejętność jeśli chcemy spojrzeć na dany temat z innej perspektywy lub poszukać informacji gdzieś indziej, niż w rodzimej sieci. Możliwości znalezienia odpowiedzi powiększają się tym samym co najmniej dwukrotnie.

Dzięki niemu możemy myśleć o przeprowadzce za ocean

Oczywiście to nie jest warunek konieczny, ale jakże ułatwiający życie. Dodatkowy język pozwoli nam poczuć się pewnie w nowym miejscu. Nie możemy oczekiwać, że to inni dostosują się do nas, sami musimy dążyć do samodzielności. Każdy chce przecież startować z równego pułapu co miejscowi. Szanse na znalezienie dobrej posady też dzięki temu wzrastają.

Polecamy: Czy umiemy się jeszcze uczyć?- nauka po 50

Comments

comments

176
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...