Nie zamykaj się na kulinarny świat

Redakcja IUVENIS - 18.10.2017
224

Nie zamykaj się na kulinarny świat

Niestety, często zdarza się tak, że ludzie w dojrzałym wieku trzymają się kurczowo swoich przyzwyczajeń, również kulinarnych. A szkoda.

Powinieneś bilansować swoją dietę. Spróbuj zaplanować swój harmonogram żywieniowy w taki sposób, aby przynajmniej raz w tygodniu spróbować czegoś nowego. Nie pożałujesz. Przede wszystkim Twój organizm będzie Ci wdzięczny, wprowadzając nowe dania do swojego codziennego menu zwiększasz szanse na dostarczenie swojemu ciału brakujących wartości odżywczych. Poza tym wzmocnisz swój układ trawienny. Będziesz czuć się zdrowiej. I znajdziesz w sobie dodatkowe pokłady energii.

Takie wariacje kulinarne mają również inne zalety. Szukając smaków z innych stron świata dowiesz się wielu ciekawych rzeczy związanych na przykład z innymi kulturami. Podczas gotowania masz szanse zbliżyć się na nowo swoich dzieci lub wnucząt zapraszając ich do wspólnej zabawy.

Dzięki nowym przepisom zaskoczysz również znajomych. Zalet z takich kulinarnych przygód jest mnóstwo, a w dzisiejszych czasach egzotyczne produkty są coraz tańsze i bardzie dostępne.

Comments

comments

224
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...