O czym marzą warszawscy seniorzy?

Redakcja IUVENIS - 11.01.2018
292

O czym marzą warszawscy seniorzy?

Marzyć należy zawsze, niezależnie od wieku. I choć z czasem stąpamy coraz twardziej po ziemi, to jednak są nadal osoby, które w wieku senioralnym nie tylko potrafią marzyć, ale również te marzenia realizować.


O marzenia warszawskich seniorów zapytał portal naTemat, który udostępnił nagranie na swoim profilu na Facebooku. Początkowo seniorzy wypowiadali się o swoich marzeniach dziecięcych, kiedy to jako młodzi ludzie nie wiedzieli jeszcze, dokąd ich życie zaprowadzi. Niektórzy chcieli pracować w sklepie, inni planowali życie w zakonie. Jedna z seniorek chciała zdobyć dobry zawód, ale jak sama przyznała, to nie był dobry wybór. W późniejszym czasie pojawiały się inne, bardziej „dorosłe” marzenia, takie jak polonez, czy obiecane miliony.

Koleje życiowe rozmówców dziennikarzy naTemat różnie się układały. Większość seniorów przepracowała kilkadziesiąt lat, jak nie w jednym, to w różnych zawodach. I choć nieraz brakuje im bliskich, którzy odeszli, to jednak dalej próbują żyć własnym życiem. Na emeryturę mogą narzekać, choć nie wszyscy to robią. Pod koniec nagrania niektórzy z osób starszych nie narzekają na samotność, czy brak wolnego czasu. Jedni przynależą do klubu seniora, inni uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu III Wieku. Jedna z pań planuje wycieczkę do Chin. Innemu panu zaś wystarczy, że może oglądać programy przyrodnicze, realizowane na całym świecie.

Nagranie jest świetnym pokazaniem, jak różni bywają seniorzy, w jak różnych sytuacjach życiowych, z jak różnym podejściem do życia. Nie ma jednej, złotej recepty na życie, jest za to wiele spojrzeń na te same sprawy:

Comments

comments

292
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...