Ojciec. Opowiadania – o nieraz trudnej relacji syna z ojcem

Redakcja IUVENIS - 21.11.2017
46

Ojciec. Opowiadania - o nieraz trudnej relacji syna z ojcem

Zbiór opowiadań, dotyczących relacji syna z ojcem, został wydany przez Newsweek. Wśród przytoczonych treści znajdą się i fikcyjne, i prawdziwe historie, jakich doświadczyli autorzy.


Wśród nich jest Michał Cichy, który w książce przedstawia swoją indywidualną opowieść o starości i odchodzeniu jego ojca. W ramach przybliżenia czytelnikom, czego mogą się spodziewać po zbiorze opowiadań, przytacza swoją historię na nagraniu, będącego elementem działań marketingowych.

 

Relacja ojca z synem jest trudną relacją, zmieniającą swój kształt wraz z biegiem lat. Z tematem zmierzyli się Michał Cichy, Jacek Dukaj, Wojciech Engelking, Jakub Małecki, Andrzej Muszyński, Łukasz Orbitowski, Ziemowit Szczerek, Wit Szostak oraz Michał Witkowski.

Każdy z autorów, w fikcyjnej bądź prawdziwej opowieści, przygląda się zagadnieniu z różnych perspektyw. W książce pojawiają się bliskość i konflikty, oraz cała paleta emocji, od miłości, poprzez wdzięczność, poczucie zdrady, na nienawiści kończąc. Jest to zbiór niekiedy intymnych opowieści, które momentami zawierają w sobie element autobiograficzny. Wszyscy autorzy literaccy przedstawili relację ojca z synem zgodnie z indywidualnym założeniem, czy też punktem widzenia. „Ojciec. Opowiadania” jest więc swoistym zbiorem indywidualnych historii czy obserwacji.

Comments

comments

46
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...