Oswajamy nowości: zakupy na Aliexpress

Redakcja IUVENIS - 04.07.2017
70

Oswajamy nowości: zakupy na Aliexpress

Na zachodzie znany już od jakiegoś czasu, w Polsce powoli zaczyna zyskiwać na popularności. Jedną z przyczyn są niskie ceny produktów, które możemy dostać w tym właśnie „chińskim allegro”. Jak się poruszać i jak bezpiecznie kupować na aliexpress.com?


Jak założyć konto?

Zaczynamy oczywiście od uruchomienia przeglądarki internetowej (polecany Google Chrome, ponieważ dobrze współpracuje z translatorem) i wpisania adresu. Następnie w prawym górnym rogu wybieramy kraj, do którego zostanie wysłane zamówienie oraz walutę w jakiej będziemy płacić (Ship to/Currency). Teraz musimy założyć konto (wejście na stronę pl.aliexpress.com nieco nam ułatwi sprawę, ponieważ część komend jest w języku polskim). W tym celu najeżdżamy na trzecią ikonkę za paskiem wyszukiwania: Zaloguj się/Sign in. Kategoria rozwinie się i staniemy przed wyborem dwóch opcji subskrypcji, najlepiej rozpocząć wersją darmową (Przyłącz się za darmo/Join Free). To da nam możliwość stworzenia nowego użytkownika.

Teraz pora na uzupełnienie potrzebnych do utworzenia konta informacji (nie używamy polskich znaków) Adres email (który automatycznie stanie się naszym loginem), Imię, Nazwisko, Hasło (które pozwoli na zalogowanie się do sklepu), Potwierdzenie hasła (przepisanie go ponownie), Wpisanie kodu z obrazka. Następnie musimy zaznaczyć, że godzimy się na warunki korzystania ze strony. Możemy też utworzyć konto łącząc go z naszym profilem na Facebooku. Po uzupełnieniu danych klikamy Create your account/ Stwórz konto.

Po chwili zostaniemy przeniesieni na stronę z informacją, że nasza próba założenia konta zakończyła się sukcesem. Będzie tam też widniał aktywny link: Go to Aliexpress Homepage, który po kliknięciu przeniesie nas na główną stronę sklepu. Nie będziemy mogli jeszcze robić zakupów, ponieważ wcześniej musimy potwierdzić autentyczność konta. Aby to zrobić musimy wejść na naszą skrzynkę mail.

W ciągu kilkunastu sekund od rejestracji zostanie wysłany do was mail z linkiem aktywującym konto. Wystarczy wejść w wiadomość wysłaną z adresu Aliexpress i kliknąć na przycisk potwierdzający nas adres mail (Confirm My Email Adress). Finalnie przeniesiemy się do strony z informacją, że jesteśmy już zalogowani, co umożliwi nam przejście do kolejnego etapu, czyli zakupów. Wystarczy, że klikniemy w ikonkę/napis/logo Aliexpress i przejdziemy do strony głównej.

Zakupy krok po kroku

Jeśli nie czujemy się na siłach, aby robić zakupy w języku angielskim możemy skorzystać z opcji wyboru języka. Wystarczy, że klikniemy w zakładkę Language w prawym górnym rogu i wybierzemy interesujący nas język. Strona zacznie korzystać z automatycznego translatora Google, ale nie każda komenda zostanie przetłumaczona.

Jedną z wad zakupów w chińskim markecie internetowym jest to, że paczki mogą do nas iść nawet 50 dni, co oczywiście nie jest regułą, minimalny czas wysyłki do tydzień. Nie ma jednak co się zrażać, pozytywną stroną zakupów są przede wszystkim atrakcyjne ceny. Pamiętajmy, że wiele produktów kupowanych w Polsce swój żywot zaczęło w Chinach, więc różnica jest taka, że kupując na zagranicznym rynku oszczędzamy, ponieważ nie obowiązuje nas już marża jaką polski sklep doliczyłby do ceny.

Przetłumaczone kategorię ułatwią nam poszukiwania odpowiedniego produktu. Jeśli już go znajdziemy i klikniemy chcąc zobaczyć opis, musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Po pierwsze cena, czy ustaliliśmy odpowiednią walutę. Po drugie wybór najodpowiedniejszej formy wysyłki, im tańsza tym dłuższy czas oczekiwania na paczkę. Następnie należy zwrócić uwagę na oceny i opinie o sprzedającym, im więcej pozytywnych ocen, tym lepiej. Jeśli jesteśmy zdecydowani kupić dany produkt, ustalimy ilość, rozmiar i wybierzemy kolor, klikamy na przycisk Kup teraz. Możemy również przechowywać nasze zakupy w koszyku lub dodać je do listy życzeń (Wish list). Po kliknięciu przechodzimy do formularza zakupu. Tam uzupełniamy wszystkie potrzebne informacje takie jak kraj, adres wysyłki, (pamiętajmy, że nie możemy używać polskich znaków). Klikamy Save and ship to this adress, czyli zapisz i wyślij na podany adres.

Następnie pojawi się nam aktywny punkt drugi czyli formularz, w którym możemy przejrzeć nasze zamówienie. Przechodzimy do trzeciej opcji, czyli płatności. Tu możemy podłączyć swoją kartę kredytową, zapłacić przelewem lub skorzystać z opcji pośrednika przelewów, w tym wypadku są to Przelewy24. Po wyborze metody klikamy przycisk Confirm&Pay czyli potwierdź i płać. Kwota do zapłaty zostanie nam przeliczona na złotówki i jeśli wszystko się zgadza możemy finalizować transakcję. Poprzez wybór odpowiedniego banku z listy przenosimy się na swoje konto i dokonujemy zapłaty.

Po wykonaniu przelewu wrócimy z powrotem na stronę Aliexpress, na której będzie widniała informacja, że transakcja została zakończona sukcesem. Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość, wybór darmowej przesyłki zdaje się być jedynym słusznym, ponieważ wybór innej formy niejednokrotnie przekracza wartość samego produktu, co w rezultacie się zupełnie nie opłaca.

Comments

comments

70
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...