Oswajamy skrzynkę mail: Poczta Gmail

Redakcja IUVENIS - 07.08.2017
71

Oswajamy skrzynkę mail: Poczta Gmail

To chyba jedna z najpopularniejszych darmowych skrzynek mailowych. Chcąc ją założyć musimy zarejestrować nowe konto na platformie Google, a dzięki temu zyskujemy nie tylko skrzynkę, ale również inne oferowane usługi: Google+ (medium społecznościowe), Dysk (na którym możemy archiwizować nasze dokumenty, zdjęcia czy wideo), szybki dostęp do konta na YouTubie, do map czy sklepu z aplikacjami.


Jak założyć konto?

Wystarczy, że w pasku adresu wpiszemy adres accounts.google.com i przejdziemy do strony rejestracji. Jeszcze nie możemy się zalogować, więc opcją dla nas jest aktywne hasło „Utwórz konto”, które przeniesie nas do nowej strony z formularzem do uzupełnienia. Formularz będzie wymagał od nas wypisania podstawowych informacji, nic niezwykłego. Po potwierdzeniu danych przenosimy się na stronę z grafiką przedstawiającą w przystępny sposób jak zapoznać się z funkcjami poczty. Po zapoznaniu się z tymi informacjami, przechodzimy do interfejsu poczty i tu czeka nas pierwsza niespodzianka. Brak reklam, co może nieco dziwić jeśli korzystaliśmy kiedyś z innych serwisów. Nic nam nie miga, nic nie wyskakuje przy najmniejszym ruchu kursora. Skrzynka jest prosta w obsłudze, przejrzysta i minimalistyczna.

Nasza praca nie jest jednak skończona. Na stronie pojawi się także okno postępu konfiguracji, które pokaże zarówno procentowo jak i na podstawie ikonek co jeszcze możemy, ale nie musimy zrobić. Okno w każdym momencie możemy wyłączyć, a zmiany wprowadzać kiedy będziemy mieli na to ochotę, we własnym rytmie. Możemy ustawiać własne motywy i kolory, ustalić ilość wątków na stronie, układ interfejsu. Żeby wysyłać i otrzymywać wiadomości nie potrzebujemy szaleć z kolorami i personalizowaniem profilu, wszystko jest już gotowe.

Ta konkretnie skrzynka charakteryzuje się bardzo rozbudowaną zakładką ustawień. Minusem może być stosunkowo mała pojemność, 15 GB (najmniejsza wśród najpopularniejszych darmowych skrzynek), ale zawsze istniej szansa na dokupienie kolejnych gigabajtów miejsca. Problematyczna może być też wysyłka większych załączników, niestety przesłanie całego albumu zdjęć w dobrej rozdzielczości nie będzie możliwe, a nie każdy lubi dzielić wiadomości na kilka części. Większe załączniki możemy wysłać w stawiając je na Dysk.

Skrzynka Gmail ma wbudowany filtr antyspamowy, dlatego też możemy być spokojni, niepożądane maile nie pojawią się na naszej skrzynce. Jeśli tak się stanie wystarczy, że po otwarciu wiadomości, klikniemy na ikonkę wyglądającą jak znak drogowy z wykrzyknikiem w środku, znajduje się ona zaraz nad nadawcą. Po jej kliknięciu, wiadomości wysyłane z tego konkretnie adresu będą automatycznie wrzucane do folderu spam.

Jak zrezygnować z konta?

Konto możemy w każdej chwili usunąć wystarczy, że wejdziemy w opcję ustawienia zobrazowaną w kształcie ikonki po prawej stronie pod naszym zdjęciem (jeśli nie mamy ustawionej fotografii, jest to kółeczko z zarysowaną postacią). Klikając na ikonkę rozwinie się lista, następnie klikamy Ustawienia, dzięki czemu przeniesiemy się nowej strony z zakładkami ustawień. Spośród dziewięciu zakładek, wybieramy czwartą, czyli Konta i importowanie. Pierwszą kategorią listy jest „Zmień ustawienia konta”, sprawdzając jej rozwinięcie, na trzeciej pozycji znajdziemy komendę „Inne ustawienia konta Google”, klikamy na nią i przechodząc do nowej karty w zakładce „Ustawienia konta” znajdziemy „Usuń moje konto i usługi”. Usunięcie konta spowoduje także rezygnację z możliwości korzystania także z innych oferowanych nam przez Google usług.

 

Comments

comments

71
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...