Oswajamy VOD: Netflix

Redakcja IUVENIS - 27.07.2017
2

Oswajamy VOD: Netflix

Czasy marnego wyboru programów i oczekiwania na kolejny odcinek ulubionego serialu, już są za nami. Coraz to szersza oferta kanałów VoD trafia do polskiego odbiorcy. Dzięki nim jesteśmy na bieżąco nie tylko z ofertą polskich wydawców, ale i z najciekawszymi propozycjami prosto z zachodu.


Netflix, to internetowa wypożyczalnia, która stosunkowo niedawno, bo w styczniu 2016 roku, stała się dostępna dla polskich odbiorców, a we wrześniu 2016 działa już w języku polskim. Początkowo okrojona, dziś ma nam do zaoferowania nie tylko premiery najlepszych światowych produkcji telewizyjnych, ale też doskonałe, nagradzane produkcje własne.

Jak zacząć?

Potrzeba nam będzie aplikacja, która możemy zainstalować na kilku urządzeniach w zależności, gdzie mamy zamiar oglądać wykupioną usługę. Jak podaje producent, aplikacja ta jest dostępna na wielu telewizorach Smart TV, konsolach do gier, odtwarzaczach multimedialnych, dekoderach i odtwarzaczach Blu-ray. Wybór jest więc duży i warto dostosować go do swoich potrzeb i możliwości.

Nie musimy kupować nowego sprzętu tyko po to, żeby sprawdzić, czy znajdziemy tam coś dla siebie. Nie potrzebujemy nowego telewizora, ponieważ wystarczy nawet tablet lub smartfon z dostępem do sklepu z aplikacjami.

Krok po kroku do własnego konta

W przypadku telewizorów nowej generacji warto sprawdzić czy aplikacja Netflix nie została już wgrana do urządzenia (na pilocie moje znajdować się przycisk bezpośrednio łączący z aplikacją), na starsze modele, o ile posiadają możliwość połączenia z siecią internetową, można aplikację ściągnąć, podobnie na smartfona czy tablet.

Konto możemy założyć zarówno wchodząc na stronę www.netflix.com/pl jak i klikając na ściągniętą wcześniej aplikację. Wystarczy aktywować bezpłatny miesiąc, po czym wpisać używany przez nas adres mailowy oraz hasło. Wybieramy sposób rozliczenia za usługę czy to przez przypisanie karty kredytowej czy podpięcie konta Pay Pal.

Uwaga! Musimy posiadać środki choć na najniższy próg subskrypcji. Jest to konieczne, nawet jeśli nie zdecydujemy się przedłużać konta na kolejne miesiące. Bez obaw, można anulować subskrypcję.

Następnie wybieramy z jakich urządzeń będziemy korzystać, dzięki czemu automatycznie otrzymamy podpowiedzi jak pobrać aplikacje dla tych właśnie urządzeń. Wpisanie imion osób, które zakładamy, że będą z nami korzystać z konta pozwoli na ewentualne utworzenie sub-kont. Personalizujemy konto poprzez wybór tytułów, które mogą nas zainteresować. Wybieramy swoje imię (jeśli przyłączonych było więcej niż jedna osoba).

Podział na kilku użytkowników

Dla każdego, kto chciałby sprawdzić czy oferta z jaką wychodzi firma dla polskich użytkowników jest warta swej ceny, proponujemy wypróbowanie bezpłatnego miesiąca bądź współdzielenie abonamentu między kilkoma użytkownikami. W przypadku zakończenia pierwszego bezpłatnego miesiąca, żeby nie zostały naliczone koszty należy zrezygnować z subskrypcji. Konto nie zniknie, zostanie jedynie zawieszone, na wypadek gdybyśmy chcieli kiedyś do niego wrócić i odnowić subskrypcję.

Mogłoby się zdawać, że na to ostatnie działanie Netflix nie będzie patrzył przychylnie, jednak polityka firmy jest skierowana na poszerzenie kręgu odbiorców, który przekonawszy się do platformy, wykupią samodzielne konto. Netflix proponuje obecnie trzy plany abonamentowe: Basic, Standard i Premium.

Podział możliwy jest przy ostatnich dwóch opcjach. Za 43 złote miesięcznie dostajemy możliwość oglądania programów na dwóch urządzeniach jednocześnie, ale niedostępna jest już opcja Ultra HD. Opcja Premium pozwala na oglądanie na aż czterech urządzeniach w tym samym czasie, a kosztuje 52 złote miesięcznie. Podział abonamentu na 2 lub więcej osób jest bardziej opłacalny.

Comments

comments

2
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...