Oswajamy VOD: Showmax

Redakcja IUVENIS - 28.07.2017
135

Oswajamy VOD: Showmax

Ten rodzimy kanał VOD miał swoją premierę na początku 2017 roku. W zapowiedzi nowej platformy wziął udział hollywoodzki aktor Ewan McGregor, a w swojej ofercie ma przede wszystkim polskie hity filmowe, premierowe odcinki znanych seriali oraz szeroką ofertę dla fanów nieco starszych już produkcji.


W odróżnieniu od Netflixa okres próbny korzystania z platformy to 14-dni. Natomiast formy płatności poszerzone zostały o karty debetowe, telefon w ramach umów z takimi sieciami jak: T Mobile, Orange i Play oraz tak zwane karty pre-paid. Aplikacja jest szeroko dostępna na iOS, Android, Chromecast, Apple TV, Samsung & LG Smart TV, Android TV. Abonament wynosi nie całe 20 złotych, a w ramach niego otrzymujemy możliwość oglądania wszystkich filmów i seriali w doskonałej jakości.

Krok po kroku

Rejestracja może odbyć się z poziomu strony www.showmax.pl, na której na początek zostanie nam zaproponowane wypróbowanie subskrypcji na okres dwóch tygodni. Po wpisaniu używanego przez nas adresu email oraz hasła przejdziemy płynnie do wyboru comiesięcznej formy płatności. Mamy do wyboru podłączenie naszej kart kredytowej, logowanie na konto Pay Pal, dodanie usługi do naszego rachunku w wybranej telefonii komórkowej lub skorzystanie z promocji Play. Tu mamy też możliwość wykorzystania Vouchera Showmax. W zależności od wybranej formy płatności należy uzupełnić formularz odpowiednimi danym np. zalogować się na konto PayPal. Po przesłaniu danych możemy zacząć korzystanie z usług oferowanych nam przez polską platformę. Aplikację możemy również ściągnąć na tablet lub smartfon, co daje nam możliwość oglądania filmów tam, gdzie mamy na to ochotę. Na ściągniętą aplikację (przy pomocy Google play lub Appstore) wystarczy się zalogować danymi, których użyliśmy do pierwszej rejestracji.

Jadąc na sam dół strony zobaczymy trzy odnośniki: O nas, FAQ (pomoc) oraz Dokumenty prawne.

W zakładce pomoc możemy przeczytać odpowiedzi na nurtujące nas pytania zebrane w kilka grup: Wprowadzenie, Kwestie techniczne, Moje konto, Płatności, Strona internetowa, Urządzenia Apple, Urządzenia z systemem Android, Telewizory Smart TV, Korzystanie z serwisu, Pobrania czy Promocja Play. Po kliknięciu na wybraną zakładkę pojawi się lista najczęściej zadawanych pytań. Jeśli żadne z nich nie odpowiada na wasz problem możemy wysłać maila z zapytaniem na podany adres.

Nasza własna biblioteka filmów i seriali

Showmax zapamiętuje oglądane przez nas treści i daje możliwość ściągnięcia na urządzenie treści, którą chcemy zobaczyć później będąc offline. Zapamiętywanie oglądanych przez nas filmów powoduje, że zmieniając urządzenie wrócimy dokładnie do momentu, w którym zakończyliśmy oglądanie. Dzięki temu mamy też dostęp do rekomendacji wyłowionych na podstawie naszej historii odtwarzania. Istnieje także możliwość pobierania materiałów na wypadek, gdybyśmy chcieli obejrzeć je później będąc offline. Wszelkie informacje dotyczące kompatybilnych urządzeń, limitów pobrań czy tego co się stanie z materiałami, kiedy odinstalujemy aplikację, podane są w grupie Pobrania.

Pamiętajmy, że jeśli aplikacja się nie sprawdzi, możemy ją anulować. Aby nie została pobrana opłata, musimy się zmieścić w 14 dniowym okresie próbnym. Przedłużenie choćby o dzień spowoduje, że będziemy musieli zapłacić 19,90zł za kolejny miesiąc. Jeśli nie uda nam się wstrzelić w okres próbny i zapłacimy już za pierwszy płatny miesiąc, anulując subskrypcję możemy być spokojni, ponieważ przez owy miesiąc będziemy jeszcze mogli korzystać z serwisu.

Polecamy również: Oswajamy VoD: Netflix

Comments

comments

135
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...