Oszustwo na pracownika gazowni – bądźmy uważni

Redakcja IUVENIS - 13.12.2017
60

Oszustwo na pracownika gazowni – bądźmy uważni

Do kolejnego oszustwa doszło w powiecie kłodzkim. Mężczyzna podający się za pracownika gazowni wyłudził od 87-letniej kobiety 1600 zł za rzekome zamontowanie czujników gazu.


O sprawie poinformował portal naszemiasto.pl . Starsza kobieta 12 grudnia br. wpuściła do swojego mieszkania mężczyznę, który podawał się za pracownika gazowni. Był w tym tak skuteczny, że nie wzbudził podejrzeń seniorki. Rzekomy pracownik ruszył od razu do kuchni, gdzie zaczął rozkręcać kuchenkę. Starsza kobieta, która nie znała się na tego typu pracach, zaufała nieznajomemu. Ten wmówił jej, że zamontował w kuchence specjalne czujniki gazu. Zażądał jednocześnie od niej opłaty za montaż i sprzęt. Kwota 1900 zł, choć wstrząsnęła seniorką, nadal nie wzbudziła jej podejrzeń, gdyż 87-latka zwyczajnie nie wiedziała, jak wygląda zazwyczaj wizyta pracownika gazowni.

Ostatecznie starsza pani zapłaciła mężczyźnie tyle, ile miała – 1600 zł. Dopiero po jego wyjściu kobieta zorientowała się, że została oszukana. Sprawa została zgłoszona na policję.

Jak widać, takie przypadki nadal się pojawiają, pomimo ostrzeżeń. Niestety nadal będą się zdarzali złodzieje, oszuści i naciągacze, którzy bazując na naiwności, ale i niewiedzy starszych osób, będą próbowali wyłudzać pieniądze. Warto więc pozostawać czujnym, a przede wszystkim weryfikować podawane informacje. Każdy funkcjonariusz sektora publicznego musi mieć przy sobie dokument, potwierdzający pełnioną rolę. Jeśli zaś rozmawiamy z osobą, podającą się za pracownika naszego operatora czy dostawcy telewizji lub Internetu, po prostu upewnijmy się, dzwoniąc na infolinię.

Comments

comments

60
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...