Pamiętaj o swojej przyszłości

Redakcja IUVENIS - 17.10.2017
26

Pamiętaj o swojej przyszłości

Jesteś ustatkowaną osobą, która odchowała już dzieci? Ten artykuł jest dla Ciebie. Niezależnie ile  lat przepracowałeś i ile jeszcze lat kariery przed Tobą, musisz pamiętać o swojej przyszłości. Niestety ZUS o niej zapomniał.

Aby nie martwić się o spokój na emeryturze musisz zabezpieczyć swoje finanse. Zacznij oszczędzać już dziś. Jak się do tego  zabrać? Proponujemy strategię małych kroków. Odkładaj systematycznie bardzo małe sumy. Niech to będzie na początek np. 2 złote dziennie.

Załóż konto oszczędnościowe, ustaw stałe zlecenie przelewu i… zapomnij o tym. Za kilka lat bardzo pozytywnie się zaskoczysz patrząc ile zaoszczędziłeś praktycznie tego nie odczuwając. Do codziennych mikro wpłat dojdzie również oprocentowanie, które także zwiększy Twoje zasoby.

Kiedy uda Ci się zebrać pierwsze oszczędności emerytalne później pójdzie gładko. Zadziała bowiem efekt śnieżnej kuli. Na tym etapie spokojnie możesz rozważyć już dywersyfikację oszczędności. Część możesz wpłacić na lokatę, większość na konto oszczędnościowe, a niewielki procent na fundusz inwestycyjny.

Takie działanie wymaga czasu, ale pozwoli Ci zaoszczędzić odpowiednią kwotę na emeryturę. To nie jest trudne, wystarczy zacząć. Oczywiście, ilość odkładanych pieniędzy zależy od zarobków i kosztów życia. Jednak najważniejszy jest nawyk oszczędzania.

Comments

comments

26
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...