PO-DZIELMY SIĘ… Warsztaty teatralne dla dzieci i seniorów

Redakcja IUVENIS - 23.11.2017
295

PO-DZIELMY SIĘ… Warsztaty teatralne dla dzieci i seniorów

W wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora prowadzone są warsztaty teatralne. Beneficjentami są dzieci w wieku 7-9 lat oraz seniorzy, którzy ukończyli 60 lat. Zajęcia dotyczą przede wszystkim różnic w postrzeganiu rzeczywistości przez najmłodszych i najstarszych członków społeczności.


Jednak prace warsztatowe skupiają się przede wszystkim na tym, co łączy pokolenia. Twórcy projektu edukacyjnego chcą też wskazać dzieciom, jak wiele wiedzy i doświadczenia posiadają seniorzy, którzy mogą inspirować do poznawania świata.  I choć warsztaty odbywają się osobno dla osób starszych i dzieci, to jednak element edukacyjny wpływa na integrację międzypokoleniową.

Zarówno seniorzy, jak i dzieci uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez profesjonalistów. Najmłodsi uczestniczy pracują z aktorką Patrycją Rojecką, która przygotowuje ich do wystawienia etiudy teatralnej. Będzie ona inspirowana tekstem Maliny Prześlugi pt. „Stara Babcia i Mol Zbyszek”. Seniorzy z kolei współpracują z aktorem Kamilem Królem, który pomaga im przygotować autorskie przedstawienie. Opierać się ono będzie na własnych doświadczeniach osób starszych oraz ich wiedzy. Zawarta zostanie również refleksja na temat przemijającego czasu.

Dopełnieniem wszelkich działań, podjętych w ramach projektu, są warsztaty plastyczne oraz muzyczne. Dzięki temu seniorzy i dzieci przygotowują przedstawienia od podstaw – scenografię oraz muzykę do pokazów finałowych. Odbędą się one na Dużej Scenie Teatru Lalki i Aktora 5 grudnia o godzinie 18:30.

Projekt PO-DZIELMY SIĘ…  został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz gminy Wałbrzych.

Comments

comments

295
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...