Poczucie humoru łącznikiem pokoleniowym – sposób na wejście w świat wnuczków

Redakcja IUVENIS - 27.10.2017
257

Poczucie humoru łącznikiem pokoleniowym – sposób na wejście w świat wnuczków

Różnice pokoleniowe mogą nieraz przyprawić seniorów o zawrót głowy, gdy próbują porozumieć się ze swoimi wnukami. Są jednak sposoby, które ułatwią kontakt, a jednocześnie dostarczą świetnej zabawy.


Choć wraz z wiekiem możemy pomyśleć, że niektórych rzeczy nie wypada nam robić, to jednak warto przełamywać schemat starszej osoby siedzącej tylko przed telewizorem. W Internecie możemy znaleźć przykłady, które pokazują, że seniorzy nie dość, że mają dystans do siebie, to jeszcze potrafią się świetnie dogadać z młodszym pokoleniem.

Babcia Rossa Smitha pokazuje, że wejście w świat wnuka jest możliwe. Na kanale społecznościowym YouTube możemy znaleźć nagranie, na którym babcia z wnuczkiem pokazują w zabawnej formie, że można znaleźć wspólny język.

 

Taki dystans do siebie jest bardzo dobrze odbierany przez młode osoby. Jest to niezwykle pomocne przy nawiązaniu pozytywnej więzi z wnukami, którzy doceniają poczucie humoru osoby starszej. Gdy poprosimy wnuka o wprowadzenie w świat Internetu czy pokazanie nam, jakie rzeczy go bawią, może się okazać, że wcale tak wiele nas nie różni.

Bycie starszą osobą może się wiązać z ograniczeniami fizycznymi, gdy już nie mamy tak dużej sprawności jak w latach młodości. Wiek jednak nie ogranicza naszego poczucia humoru. Dzięki temu możemy pokazać młodszemu pokoleniu, że również potrafimy się bawić. Zyskamy w ten sposób nić porozumienia i pokażemy wnukom, że babcia czy dziadek mają dystans do siebie i otoczenia. To z pewnością pomoże nam wprowadzić relacje rodzinną na zupełnie nowy poziom.

Comments

comments

257
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...