Podaruj Wigilię – akcja Małych Braci Ubogich i radość seniorów

Redakcja IUVENIS - 22.12.2017
215

Podaruj Wigilię – akcja Małych Braci Ubogich i radość seniorów

Mali Bracia Ubogich, którzy działają w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Pruszkowie, zorganizowali Wigilię dla samotnych seniorów. Sprawienie radości osobom starszym jest bezcenne, szczególnie w tak ważnym okresie.


O akcji pisaliśmy już wcześniej, informując o możliwości wsparcia jej poprzez wpłaty. Mali Bracia Ubogich wraz ze swoimi wolontariuszami zorganizowali spotkania dla samotnych osób starszych, w których udział wzięło łącznie około 320 osób. Tak wielka, ciepła i potrzebna inicjatywa była niezwykle ważna dla seniorów, którzy na co dzień mogą zazwyczaj liczyć tylko na pomoc wolontariuszy.

Jednak nie o samą pomoc tu chodzi. Samotność jest najgroźniejsza z powodu braku drugiego człowieka, który dodaje otuchy. Seniorzy na Wigilii zorganizowanej przez Małych Braci Ubogich mogli więc w świątecznej i gwarnej atmosferze poczuć się choć przez chwilę szczęśliwi. Nieustające rozmowy, śmiechy i symboliczne dzielenie się opłatkiem wprawiły w świąteczną atmosferę wszystkich gości. Taki podarunek był z pewnością dużo ważniejszy od symbolicznych prezentów, rozdawanych na spotkaniu przez Mikołaja.

 

To, co możemy najcenniejszego podarować, to właśnie obecność. I choć akcja wymagała wsparcia finansowego, najważniejszym jest fakt, że seniorzy otrzymali powód do uśmiechu. Na co dzień zapomniani, w tym jednym dniu mogli znów poczuć się częścią społeczności. To niezwykle ważne, aby pamiętać nie tylko o bliskich nam osobach, ale również o obcych, którzy nadal potrzebują wsparcia i ciepła drugiego człowieka.

Comments

comments

215
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...