Podróż samolotem – choroba lokomocyjna i inne zagrożenia

Redakcja IUVENIS - 23.10.2017
269

Podróż samolotem - choroba lokomocyjna i inne zagrożenia

Osoby starsze częściej mają do czynienia z chorobą lokomocyjną, która uaktywnia się również podczas lotu samolotem. Dolegliwości często są nasilone, a podróż przez to staje się nieprzyjemna. Na co zwracać więc uwagę, aby zmniejszyć dyskomfort podczas podróży?


W trakcie lotu samolotem osoby starsze mogą odczuwać nudności, zaburzenia rytmu serca. Pojawić się mogą również wymioty, nadmierna potliwość, a także ślinotok. Jednak objawów tych można uniknąć, zaopatrując się w aptece w odpowiednie środki farmakologiczne. Istotne jest również miejsce, w którym usiądziemy. Dla seniorów poleca się wybranie miejsca przy oknie, dzięki któremu możemy się wpatrywać w  horyzont.

Podczas dłuższych lotów istnieje także ryzyko wystąpienia zakrzepicy. Czasem zakrzep może być na tyle rozległy, że jego cząstki po oderwaniu się mogą spowodować zator płuc oraz serca. Szczególną uwagę na takie ryzyko powinny zwrócić osoby otyłe lub te, które już wcześniej miały problemy z zakrzepami. Warto więc w trakcie lotu przeprowadzić krótkie ćwiczenia rozciągające w odstępie co 30-40 minut. Ważna jest również odpowiednia ilość przyjmowanych płynów oraz wygodne ubranie, które nie będzie nas uwierać.

Comments

comments

269
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...