Pomoc dla 74-letniego wolontariusza z Legionowa – mieszkańcy sfinansowali nową rikszę.

Redakcja IUVENIS - 27.03.2018
158

Pomoc dla 74-letniego wolontariusza z Legionowa - mieszkańcy sfinansowali nową rikszę.

Zdzisław Wasilewski to przemiły staruszek, który od prawie 30 lat przewozi rikszą mieszkańców Legionowa. Rok temu bardzo pogorszył się jego stan zdrowia i nie był w stanie pchać masywnego pojazdu, dlatego zwrócił się o pomoc do urzędów, które pomogłyby w sfinansowaniu pojazdu elektrycznego. Co prawda urzędnicy nie raczyli odpowiedzieć na skierowaną do nich prośbę, natomiast pojawili się ludzie dobrego serca, którzy pomogli starszemu człowiekowi. Właściciel warsztatu samochodowego z Żyrardowa zbudował dla mieszkańca Legionowa elektryczną rikszę.

Pan Zdzisław znany jest w Legionowie przede wszystkim z działalności charytatywnej, którą rozpoczął po 1989 roku. Od ponad 30 lat pomaga mieszkańcom miejscowości w codziennych czynnościach. Pomoc najbiedniejszym i chorym to chleb powszedni dla staruszka, który dbał o najbardziej potrzebujących.

Zdrowie Pana Zdzisława w pewnym momencie pogorszyło się tak bardzo, że nie był już w stanie pchać ciężkiego wózka, dzięki któremu mógł się przemieszczać. W trudnej sytuacji zwrócił się do urzędu o pomoc w zakupie nowego pojazdu, niestety skończyło się na obietnicach i biurokracji, która nie zaowocowała żadnym działaniem.

Zawiodły władze, które zupełnie zignorowały pana Zdzisława, natomiast pomogli mieszkańcy dzielnicy, na czele z Tomaszem Wierzchoniem, który samodzielnie wykonał w swoim warsztacie pojazd elektryczny, którym potrzebujący mógłby się przemieszczać.

Jak relacjonuje pan Tomasz, pierwsze informacje o Zdzisławie Wasilewskim usłyszał w Teleexpresie. Właśnie tam dowiedział się o stanie zdrowia staruszka i o jego licznych apelach o pomoc. Za pomocą różnych forów zostały zorganizowane zbiórki pieniędzy, które pomogły w pomocy dla starszego pana. Jak wspomina mechanik, dwa tygodnie zajęło mu zamontowanie w pojeździe elektryki, tak aby pan Zdzisław mógł poruszać się bez wysiłku.

Tomasz Wierzchoń z Żyrardowa jest niezwykle szczęśliwy, że mógł pomóc bezinteresownie panu Zdzisławowi, który teraz bez problemu może się przemieszczać. Sam określa siebie jako społecznika, który często podejmuje się organizacji różnych imprez, dzięki którym można pomóc potrzebującym.

Pan Zdzisław jest niezmiernie wdzięczny mieszkańcom Żyrardowa za okazaną pomoc i bardzo dziękuje wszystkim, którzy wykazali inicjatywę.

Dwa lata temu mieszkaniec Legionowa otrzymał tytuł Człowieka Roku, który zyskał za swoją osobowość i działalność charytatywną. Pomoc niesiona innym została dostrzeżona przez organizatorów konkursu, którzy nagrodzili 74-latka. Riksza pana Zdzisława stała się symbolem pomocy wszystkim potrzebującym. Dzięki nowemu pojazdowi, który otrzymał mężczyzna, możliwe stało się przewożenie osób starszych i mniej sprawnych, na terenie Legionowa.

 

Comments

comments

158
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...