Pomysł na emeryturę w wydaniu lokalnym – Gminne Obchody Dnia Seniora w Centrum Kultury „Zamek”

Redakcja IUVENIS - 30.10.2017
68

Pomysł na emeryturę w wydaniu lokalnym – Gminne Obchody Dnia Seniora w Centrum Kultury „Zamek”

W piątek 27 października w Centrum Kultury „Zamek” odbyło się spotkanie w ramach gminnych Obchodów Dnia Seniora. Seniorzy z woj. Lubuskiego mieli okazję obejrzeć m.in. występ chóru Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Kożuchowie czy też pokaz senioralnej grupy tanecznej. Echodnia.eu zapytało przy okazji osoby starsze, jak to jest na emeryturze.


Wśród seniorów przeważała opinia, że przede wszystkim należy zajmować czas i pozostawać aktywnym. Jeden z gości stwierdził nawet, że na emeryturze ma mniej czasu niż przed zakończeniem pracy zawodowej. Jak Pan Piotr Dudek ze Stypułowa stwierdził:

„Chciałoby się być w kilku miejscach jednocześnie. Śpiewam w zespole Stypułowianie, więc są próby i występy. Oprócz tego dla rekreacji trzymam dwie krówki. Handluję mlekiem i śmietaną, czyli dokarmiam kożuchowskich emerytów. Kibicuję także naszym piłkarzom z LKP Stypułów. Czas szybko płynie.”

Z kolei Pani Eugenia Huzarska, która przeszła na emeryturę w 2002 roku, zajmuje czas adekwatnie do sytuacji życiowej:

„Staram się być aktywna. Najpierw były wnuczki – przedszkole i szkoła. Teraz, kiedy podrosły, staram się prowadzić zdrowy tryb życia i działam w kole gospodyń wiejskich. Zajmuję się także rękodziełem. Na wszystko trzeba znaleźć czas, także na spacer z kijkami. Obie z Basią jesteśmy przyjaciółkami i wiele rzeczy robimy wspólnie”

Pani Eugenia jest więc świetnym przykładem na to, że nawet gdy nasze wnuki dorosną, nadal możemy pozostawać aktywni i pełni wigoru. Wystarczy poszukać odpowiedniego zajęcia, które nas interesuje, oraz dbać o siebie. Zdrowy tryb życia wśród seniorów ma szczególną wartość, gdyż znacząco wpływa na jakość prowadzonego przez nas życia.

Pomysł na emeryturę nie musi więc dotyczyć dalekich wojaży, czy też zajęć, które łatwiej jest znaleźć w dużych miastach. Warto się zaangażować także w życie lokalnej społeczności.

Comments

comments

68
Komentarze
Sonda

Czy należysz do lokalnego Klubu Seniora??

Loading ... Loading ...